Sokol Hrabišín - Celtic 7:0

V rámci 23. kola vyjížděl ve sváteční úterý tým Celticu Libivá k venkovnímu zápasu do Hrabišína vyzvat k dalšímu mistrovskému utkání tamní Sokol, jenž v současné době okupuje třetí příčku v tabulce okresního přeboru. Jednalo se již o čtvrté utkání v rámci dvou týdnů, ze kterého hráči Libivé bohužel nebyli schopni vytěžit potřebné body a zachovat si tak šanci na udržení se v soutěži.

Výsledek zápasu byl již od samotného začátku ovlivněn personálními problémy, neboť k utkání bylo připraveno pouze deset hráčů. Do zápasu Celtic přesto nastoupil, především tedy s cílem vyhnout se finančnímu postihu a zároveň se pokusit co možná nejdéle udržet čisté konto.

V prvních dvaceti minutách však nebylo početní oslabení Celticu příliš znát, neboť zelenobílým se dařilo kontrolovat míč a držet tak hráče Hrabišína v dostatečné vzdálenosti od své brány. Ve 20. minutě se Celticu dokonce podařilo dostat do velké gólové šance, kdy se po krásné přihrávce od Miru Konečného dostal do samostatného úniku Zdeněk Mach, kterému se však domácího gólmana překonat nepodařilo. První problém pro Celtic v tomto zápase na sebe ovšem nenechal příliš dlouho čekat a kvůli zranění byl v průběhu prvního poločasu nucen odstoupit Pavel Žák a Celtic tak dohrával první půli pouze v devíti lidech. Zanedlouho poté se po hrubé chybě libivské obrany dostali domácí do vedení. Tento gól dokázal domácí hráče uklidnit, Hrabišín tak začal oslabený Celtic tlačit a do konce první poloviny utkání přidal další tři góly.

Do druhého poločasu nastoupil Celtic se snahou utkání alespoň dohrát. Zatímco ze hřiště odstoupil Ondřej Konečný, mírnou vzpruhou bylo nastoupení Jiřího Krejčího. Nicméně netrvalo dlouho a osud zápasu byl pro Celtic zpečetěn – z kopaček domácích inkasoval další góly a problémy se svalem donutily k předčasnému odchodu do kabin Miru Řezníčka. Skóre zápasu se zastavilo na konečných 7:0.

K dalšímu utkání nastoupí Celtic Libivá na domácím stánku netradičně v neděli od 16:30 proti Bratrušovu. Snad se k tomuto utkání dostaví alespoň kompletní jedenáctka a Celtic bude před domácími fanoušky schopen předvést lepší podívanou.

Zdeněk Mach, 10.05.2018 14:29