SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Celtic - Oskava 2:2 (2:4)

V prvním domácím zápase druhého kola okresního přeboru přivítal Celtic soupeře z Oskavy a do boje o záchranu dal do utkání vše co se dalo.

Zápas začal lépe pro Celtic, který mohl v úvodu utkání skórovat po hlavičce z rohu. Proti ale byl obránce Oskavy, který stál na brankové čáře, balón zablokoval a odehrát z vápna pryč. A jak to ve fotbale bývá "nedáš, dostaneš". Dlouhý nákop stopera Oskavy promáchl domácí gólman, a tak se útočící hráč hostí ocitl sám před prázdnou bránou a bezpečně dopravil míč do brány. Krom této akce to bylo vše, co se hráčům z Oskavy za první polovinu povedlo směrem dopředu. Po zbytek hrál nahoru jen tým Libivé a vypracoval si dostatek šancí, z nichž využil jednu, když se trefila nová posila Radek Vykydal. Výsledek se do konce poločasu neměnil, a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Nástup do druhé pětačtyřicetiminutovky byl od obou týmů velice opatrný, ale dále měli navrch hráči z Libivé, bohužel se jim nedařilo využít vypracované příležitosti a na místo vstřelení gólu sami inkasovali po centru z levé strany. Už už se zdálo že domácímu celku došly síly na srovnání skóre, naneštěstí, zhruba v 80 minutě přišla kombinační souhra domácích, a tato pěkná výměna míče byla zakončena gólem, který vstřelil nejstarší hráč domácích Petr Žiga. V zápase již žádná branka nepadla, tím pádem následovali penalty a souboj o bod navíc.

Bohužel pro domácí celek penaltový rozstřel dopadl špatně. Soupeř vstřelil 4 branky z pěti, Libivá skórovala pouze třikrát, a tak dělba bodů dopadla lépe pro hostující tým z Oskavy, který získal dva body, domácí brali pouze jeden bod.

Na další zápas se můžete těšit v sobotu 14. dubna v 15:30 proti Juventusu, který se odehraje na domácí půdě v Moravičanech.

Michal Konečný, 11.04.2018 06:46