Loučná n. Desnou - Celtic 2:1

Zápasy v Loučné nad Desnou v předchozích letech vždy přinesly tři body - poslední z nich dokonce postup do I. B třídy (připomeňte si zde) a také velkolepé oslavy. Celtic proto zajížděl do Loučné s optimistickým výhledem, kdy prodloužení série bylo na dosah ještě 13 minut před koncem utkání.

Libivá začala od prvních minut utkání velmi bojácně a prakticky se nedostala k brance soupeře. Domácí hráli prim a udávali tempo hry. Střel na branku i mimo ní bylo dostatek, ale žádná v síti neskončila díky výborně chytajícímu Marianovi Přečkovi. Po úvodním náporu se Celtic postupně oklepával a začal se herně zvedat, kdy si vytvořil šance, které se vlezly mezi tři tyče jako například střela Miru Řezníčka z 20 metrů či těsná minela pravé tyčky od Martina Šemberu. Ve 42. minutě zahrávala Libivá z levé strany roh, na který se nejvýše vyšplhal Ondřej Konečný a pohotově umístil míč mírným obloučkem do brány. Celtic tak odcházel do šaten spokojený za stavu 0:1.

Po výměně stran byla hra několik málo minut vyrovnaná, ale pravděpodobně poté začal účinkovat výrazný přestávkový projev směrem k hráčům Loučné a Libivá v podstatě od 60. minuty nevystřelila na gólmana domácích. Pod tlakem vzniklo v libivské defenzívě několik chyb, jež trestali domácí dvěma slepenými brankami, což stačilo na obrat zápasu. Celtic se ještě pokoušel vykřesat naději, když poslal do útoku i střelce prvního gólu, ale porážce bohužel už nedokázal zabránit.

Celtic v letošní podzimní části předvedl velmi bídný výkon, a proto nezbývá než jen zvednout hlavu, zahodit nezdar a začít se připravovat na nový rok, aby se opět střelecky dařilo a povedlo se zachránit "manšaft" v okresním přeboru.

Sestava: Přeček M. – Řezníček M., Konečný O., Helekal J., Mach J., - Mach Z. (46. Košátko S.), Šnévajs V., Konečný M., Košátko M. –  Šembera M., Junek P. (58. Horák J.)

Jiří Horák, 06.11.2017 21:54