Celtic Libivá
Přihlásit se! | Svátek slaví Petr
Nejbližší zápas
FK Krchleby - Celtic
neděle 14. dubna 15:30
Tréninky
Bude upřesněno
aktuality
<-Zpet Všechny novinky

Celtic - Petrov-Sobotín 2:1

Na poslední říjnový zápas zavítal na Celtic Park tým SK Petrov-Sobotín. Víkendová předpověď hlásila na celém území vichřice a první záchvěvy se začaly objevovat v sobotu odpoledne.

Kapitánovi Mirovi Konečnému se podařilo vyhrát úvodní los a vybrat stranu tak, aby Libivá útočila „s větrem“. Domácích hráčů se tentokrát sešlo dostatek a pomoci přišel i bývalý trenér a delší dobu absentující Honza Vymlátil.

Libivá začala aktivně a rozhodně nepůsobila odevzdaně jako v některých předchozích utkáních. Není se čemu divit, protože to byl přesně rok, co si připsala poslední výhru. Libivským se v prvním poločase dařilo tvořit slibné příležitosti a soupeře v určitých fázích hry přehrávat. Nutno ale podotknout, že sobotínským se také několikrát podařilo ohrozit bránu. Jednu z nejslibnějších šancí si kolem 20. minuty vytvořil Mira Řezníček, kdy z trestného kopu, kolem hostující zdi, nádhernou střelou trefil tyč. Snaha libivských vyvrcholila, když opět libivský bek Mira Ř. krásnou střelou z „druhé vlny“ umístil míč do hostující branky. 35. minuta, Libivá vedla 1:0. Poté přišlo několik slibně se rozbíhajících šancí hostů - libivské obraně a gólmanovi se ale podařilo všechny včas zastavit. Navíc v samém závěru poločasu, po nádherné kombinaci ze středu hřiště Honza Vymlátil poslal do úniku Zdenu Macha, který po sprintu k bráně, chladnokrevně zakončoval a zvýšil tak na 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil Celtic do silného protivětru a na hře to bylo znát. Hostující se dlouhými nákopy snažili dostávat před pokutové území Celticu. Hned ve 46. minutě se jim to také povedlo a po centrovaném míči z pravé strany snižovali na 2:1. Celtic tak musel bránit těsné vedení. Soupeři se stále dařilo dostávat do nebezpečných situací, ale naštěstí pro domácí, nebyl schopen dávat finální přihrávky a zakončovat. Po jedné situaci už domácím fanouškům zatrnulo, když se útočníkovi z Petrova-Sobotína podařilo přehodit libivského golmana a míč skončil přesně na brankové čáre. Hosté se obraceli na pomezního rozhodčího, ten ovšem pouze rukou, bez zvednutého praporku, signalizoval, že hra pokračuje. Branka nebyla. Na konci rozhočí Žák nastavoval čas utkání a všichni hráči i fanoušci očekávali závěrečný hvizd a první vítězství pro Celtic, což se nakonec podařilo.

Celtic tak po roce uhrál výhru a jen doufejme, že to byl odrazový můstek pro následující zápasy. (Snad na úspěch už nebude nikdy čekat tak dlouhou dobu.)

Sestava: Přeček M. – Řezníček M., Konečný O., Helekal J., Mach J., - Vymlátil J. (72. Václav Z.), Konečný M., Košátko M. – Mach Z. (78. Žiga P.), Šembera M.

Jan Mach, 29.10.2017 17:51
Žádný komentář
Přidej komentář:
JménoText zprávy
Spam kód (Sečtěte: 233+jedna)

WANSOLUTION.CZ

Celtic Libivá - Fotbal.cz

Celtic Libivá - Vysledky.lidovky.cz

Celtic group - facebook.com Celtic Libivá - twitter.com Celtic channel - youtube.com

^ nahoru ^
Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)