Hanušovice - Celtic 5:1

Konec podzimni části sezóny se neúprosně blíží a v dalším kole Celtic čekal těžký oříšek, venkovní zápas s prvním týmem tabulky s Hanušovicemi, vzhledem k podzimní formě Libivé a postavení obou týmů v tabulce věštilo jednoznačný průběh zápasu, avšak opak byl pravdou.

Celtic nastoupil v obvyklém složení a zápas byl ze začátku vyrovnaný, oba týmy končily svoje akce před hranicí 16ky. Bohužel v 16. minutě se otevřela libivská obrana a po kolmé přihrávce domácí útočník otevřel skóre zápasu. Netrvalo dlouho a z trestného kopu domácí zvýšili svoje vedení na 2:0, když balón letěl vedle zdi mimo bránu a teč zády domácího hráče nasměrovala míč do protipohybu brankaře Libivé. Ani tato "haluz" hráče Celticu nezlomila a herně byla hra vyrovnaná.

V 23. minutě se prvním gólem za Libivou trefil Martin Šembera po krásné akci, které předcházelo přibližně 15 nahrávek na jeden dotek. Po vstřeleém gólu libivští ještě zvýšili svoji aktivitu a snažili se o vyrovnání. Bohužel v několika vyložených šancích ofenzivní hráčí Celticu selhali a opět zafungovalo pravidlo nedáš dostaneš. Po samostaném úniku Standu Košátka ve 44. minutě prního poločasu, který minul bránu, došlo k dlouhému nákopu za obranu Libivé, která nebyla 100% koncentrovaná po několikáté spálené vyložené šanci a Václav Šnévajs musel faulem uvnitř šestnácky zatáhnout za záchranou brzdu, přičemž byl nařízen pokutový kop, po kterém se domácí dostali do vedení 3:1. Hned potom odpískal rozhodčí konec prvního poločasu.

Po pauze nastoupil Celtic bez Martina Košátka, který psychicky neunesl situaci z poslední minuty první půle a nechal se vystřídat. Druhý poločas už byl pouze v režii domácích, kteří přidali další 2 góly a dalších několik šancí spálili, Libivá se v druhé půli nedostala k ohrožení soupeřově brány a druhým poločasem se doslava protrápila.
Miroslav Konečný, 29.10.2017 09:22