FC Dubicko B - Celtic 2:0

Třetí zářijový víkend se nesl v duchu velmi deštivého počasí, přičemž Libivá zavítala v neděli 17.9. na půdu FC Dubicka „B“. Se soupeřem z Dubicka se libivští již několik let neutkali, domácí celek byl pro Celtic tedy poměrně neznámým.

Počasí bylo podzimní, se vším všudy. Déšť zkrápěl hrací plochu po několik dní, a předchozí zápas dorostu hrací ploše příliš nepřidal. Hřiště proto místy připomínalo bahenní lázně.

Hostující Celtic nastoupil do zápasu celkem nervózně a nedařilo se mu dostávat se k příležitostem nějak ohrozit domácí branku. Navíc hned v 7. minutě po centru před libivskou bránu zakončoval bezchybně domácí Glohar. Libivá tak od samého začátku musela dotahovat. Postupně se ale výkon Celticu zvedal a v první polovině se rýsovalo několik slibných akcí, které ale skončili neúspěšnou finální přihrávkou. Musíme ale také podotknout, že i domácí celek si připsal několik slibných šancí, které ale naštěstí pro Celtic neproměnil.

Do druhého poločasu šli promrzlí hráči Libivé na již prakticky rozoranou hrací plochu. Paradoxně to libivským možná pomáhalo, protože od začátku poločasu byli aktivnějším týmem, který si dokázal vypracovat poměrně dost slibných šancí. Největší přišla kolem 70. minuty, kdy byl v pokutovém území, po nádherném centru, faulován Zdeněk Václav. Exekuce pokutového kopu se zhostil zkušený Martin Košátko a Celticu tak svitla naděje na vyrovnání. Bohužel, penaltu se nepodařilo proměnit a k tomu navíc po dalších 6. minutách skórovali domácí a Celtic tak opět ztratil veškeré naděje na bodový zisk. Konec zápasu se již i s ohledem na nezpůsobilý terén odehrával v poklidnějším tempu a skončil výsledkem 2:0 pro domácí FC Dubicko „B“.

Sestava: Wagner M., – Mach J., Helekal J. (75. Prucek K.), Řezníček M., Hojgr J., Václav Z., Košátko M. (80. Žiga P.), Konečný M., Šembera M. (82. Čank P.), – Šnévajs V., Junek P. (46. Horák J.).

Jan Mach, 22.09.2017 09:33