Celtic - TJ Sokol Kožušany 1:5

Poslední domácí zápas v krajské soutěži 1.B třídy se odehrál 3. 6. v krásném letním počasí, ideálním na koupání, což nejspíše způsobilo menší návštěvu na tribunách. Hostující tým Kožušan figuroval na šesté příčce v tabulce a byl jasným favoritem. Libivá se sešla ve dvanácti lidech, což byl celkem příznivý počet hráčů, jelikož se potýkala celou jarní sezonu s personálními problémy.

Kdo přišel na zápas pozdě, byť jen o minutu, neviděl již první gól. Ihned po rozehrávce totiž domácí záložník špatně zpracoval míč a "pressing" hostujících hráčů vedl ke gólu v 30. vteřině. Hosté měli tedy hned od začátku utkání výhodu vedení a hráli ze zajištěné obrany. Tým domácích se bohužel nemohl prosadit a ve 20. minutě Kožušany přidali druhou branku hlavou z rohu. Libivá měla velké štěstí, protože hosté spálili velké množství šancí a domácí gólman držel stále šanci na solidní výsledek. Minutu před koncem poločasu dokonce svitla pro Celtic naděje. Martin Košátko po faulu v pokutovém území hostů spadl a rozhodčí pískl penaltu, kterou proměnil s přehledem Zdena Mach.

Domácí chtěli zabrat druhý poločas a urvat první jarní body, ale bohužel síly rychle odcházeli a bylo vidět, že soupeř má velký fyzický fond. Hrálo se téměř na jednu bránu a během 45 minut padly další tři góly a skóre se zastavilo na 1:5 z pohledu domácích.

Ondřej Konečný, 12.06.2017 22:21