TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Celtic - FC Hvozd 1:3

V sobotu 20. května se na Celtic Parku odehrálo předposlední domácí utkání ročníku 2016/2017 Clean4you 1.B třídy skupiny B. Domácí se před tímto utkáním nacházeli stále na posledním místě s 12 body v tabulce, hostující celek měl o 5 bodů více, a byl v tabulce o pozici výše. Zápas byl proto soubojem týmů, které prakticky s jistotou v příštím ročníku tuto soutěž opustí.

Celtic nezačal první poločas vůbec špatně a byl schopen si vypracovat několik slibných příležitostí, přičemž se k zakončení dostávali jak domácí útočníci, tak záložníci. S klidným svědomím jde konstatovat, že domácí měli až do 33. minuty mírnou převahu. Ovšem, tak jako prakticky po celou „protrápenou“ sezónu, po neproměněných šancích, přišla studená sprcha, kdy po rohovém kopu Hvozdu, který hosté sehráli podle nacvičeného signálu, otevřel skóre hostující Ondřej Procházka. Celtic se poté snažil o vyrovnání, ale žádná ze šancí, opět neskončila gólem a naopak, skóre ve 42. minutě navýšil hostující Vojtěch Bílý na 2:0 pro FC Hvozd.

Ve druhém poločase působil Celtic strnuleji než v předchozí půli, nicméně se mu v 68. minutě podařilo snížit skóre po úspěšně provedené standardní situaci, kdy z levé strany z dvaceti metrů prostřelil hradbu těl Martin Košátko. Skóre ovšem nevydrželo ani deset minut a v 77 minutě zvyšoval na 3:1 opět Vojtěch Bílý. Zápas se už poté dohrával bez větších příležitostí na obou stranách a skončil tak opět porážkou domácí Libivé.

Příští zápas vyráží Celtic na půdu Nemilan. Utkání se odehraje v sobotu 27. května od 17:00.

Jan Mach, 25.05.2017 07:21