Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

Troubelice - Celtic 5:2

K prvnímu venkovnímu utkání 1.B třídy zajížděl Celtic v neděli 14.8. do nedalekých Troubelic. Trenér Vymlátil měl s vyjímkou Standy Košátka ml. k dispozici kompletní kádr i s letní posilou Jirkou Krejčím.

Celtic chtěl v Troubelicích urvat první body do tabulky a podle toho také utkání začal. Hned v úvodu si libivští začali vypracovávat šance. Domácí si nevěděli rady hlavně s Jardou Koželou, který se dostal do někalika slibných příležitostí, bohužel všem scházel gólový efekt. Přece jenom to byl Celtic který otevřel skóre. Utěšenou ranou ze střední vzdálenosti zajistil Libivé vedení Mira Řezníček. Libivá hrála prim, ale nedařilo se ji náskok navýšit. Šance měl Zdena Mach a Jirka Krejčí, ale koncovka vázla.

Poté se pozvolna začali dopředu dostávat i domácí. První šance likvidoval gólman Ondra Zemánek. Bohužel těsně před poločasem si obrana ve vápně nepohlídala domácího útočníka a ten měl po centru dost času na přesné zakončení. A pro Celtic mohlo být ještě hůř. Domácí totiž vstřelili i druhý gól, ale rozhodčími nebyl uznán kvůli ofsajdu. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

V druhé půli se hra začala vyrovnávat. Domácí hrozili rychlými útoky po stranách. Za Celtic obranu dál trápil Jarda Kožela. Krásným centrem našel hlavu nabíhajícího Pavla Junka, ten ale míč netrefil přesně.

Domácí pak dostali výhodu pokutového kopu za faul ve vápně, který přišel po jednom z rychlých brejků. Libivá se marně dožadovala odpískání dvou předcházejících faulů ve středu pole. Rozhodčí však píšťalku nepoužil a nechal pokračovat ve hře. Penaltový mág Ondra Zemánek tentokrát zvolil opačnou stranu než střelec a Troubelice šly do vedení. Netrvalo však dlouho a Martin Košátko svou levačkou zakroutil míč z trestného kopu přesně k tyči.

Vedení na stranu Celticu se dál pokoušel strhnout Jarda Kožela. Z úhlu dokonce trefil levou tyč, bohužel to byly domácí kdo se ujal vedení 3:2. Za deset minut se skóre opět měnilo. Po průnikové přihrávce si v samostatném úniku domácí útočník věděl rady a překonal Ondru Zemánka počtvrté. Z rohového kopu pak skóre uzavřel kapitán domácích.

Celtic z úvodního náporu vytěžil jen jeden gól, což se ukázalo jako velmi málo. Šance měl alespoň na tři, čtyři góly. Bohužel z Troubelic žádné body nepřivezl. Uvidíme jak se Libivé bude dařit v příštím utkání, na Celtic parku přivítá TJ Smržice. Hraje se v sobotu 20.8.2016 od 16:30 hod.

Branky: 40. a 83. Kráčmar, 55. a 72.Ošťádal, 85 Pur - 5. Řezníček, 58. Košátko M.

Sestava: Zemánek - Řezníček, Kvasničák, Konečný O., Hojgr - Mach Z., Krejčí, Řehula, Košátko M. - Kožela, Junek

Střídání: 30. Šnévajs, 67. Mach J., 77. Konečný M., 84. Wagner, 84. Horák M.

Václav Šnévajs, 17.08.2016 11:04