Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

Loučná nad Desnou - Celtic 0:3

K poslednímu zápasu letošní sezóny Celtic cestoval do Loučné nad Desnou, a jelikož přemožitel našeho týmu z minulého kola - Ruda klopýtnul v dohrávce s Oskavou, byl zisk titulu opět v rukou hráčů Libivé. Trenér měl k dispozici kompletní sestavu až na Martina Košátka, který díky červené kartě z minulého zápasu se zúčastnil pouze jako divák na tribuně. Do brány se postavil snad již tradičně Ondra Zemánek, který byl jak se ukázalo klíčovým hráčem zápasu.

Zápas „o všechno“ začala Libivá opatrně a snažil se o kombinační hru, ač v Loučné mají nádherný pažit, tak hřiště je relativně malé, což mělo vliv na obraz hry. Domácí nic nevymýšleli a nakopávali míče za obranu Celticu z čehož vytěžili několik nebezpečných situací, které zneškodnil vynikající gólman. Celtic se nemohl prosadit a dostat se do vyložené šance. Otevřít skóre dokázal až pět minut před koncem půle Jarda Kožela, který vsítil gól z přímého kopu.

Druhý poločas začal nešťastně a asi všem příznivcům Celticu zatrnulo, když se rozhodčí rozhodl odpískat nesmyslnou penaltu za domnělou ruku Miru Konečného ve vápně. K pokutovému kopu se postavil Navrátil, který nasměroval prudkou přízemní střelou míč k pravé tyči, jenže svatyni hostů zachránil Ondra famózním zákrokem a Milan Řehula jej uklidil na roh. Tato chycená penalta byla pro vývoj utkání zlomová, Libovou to nakoplo, hráči v zeleném zvýšili aktivitu a byli odměněni navyšujícím gólem, když se po standardní situaci dostal k odraženému míči Vašek Šnévajs, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:0. Celtic držel otěže zápasu a směřoval za vysněným titulem. Do hry se na závěrečné minuty dostali všichni střídající hráči, kteří pokračovali v aktivitě a v tlaku na soupeřovu bránu, což vedlo k rohovému kopu, ze kterého stoper Ondra Konečný upravil hlavou skóre na konečných 3:0. Do posledního hvizdu se už nic zvláštního nestalo a poté tedy mohly naplno vypuknout oslavy zisku titulu přímo hřišti.

Celtic si díky tomuto vítězství pojistil první místo v tabulce okresního přeboru a vysloužil si právo startovat v příští sezóně v I.B třídě.

Děkujeme všem fanoušku a partnerům za podporu projevovanou po celou sezónu. Užijte si letní přestávku a v srpnu se těšíme na shledanou možná ve vyšší soutěži.

Branky: 39. Kožela, 55. Šnévajs, 71. Konečný Ondřej. Diváci: 60

Sestava: Zemánek - Šnévajs, Konečný O., Kvasničák, Řezníček - Košátko S. (77. Hojgr), Řehula, Konečný M. (80. Horák M.), Niessner (85. Horák J.) - Junek (46. Mach Z.), Kožela

Miroslav Konečný, 23.06.2016 19:54