Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

Celtic - Ruda nad Moravou A 0:2

V sobotu 4. června sehrál Celtic poslední domácí zápas sezóny 2015/2016 proti druhému týmu tabulky, Rudě A. Libivá potřebovala k zisku mistrovského titulu v OP toto utkání vyhrát. Ze zápasu se omluvil „pouze“ Mira Řezníček a kvůli zranění Libora Dřevického z minulého utkání v Rapotíně nastoupil do brány Ondra Zemánek.

Domácí začali v rozestavení 4-4-2 a od začátku hru kontrolovali, bohužel ani po sérii několika rohů a zahrávaných standardních situací nedokázali hráči Libivé přesně zamířit a otevřít skóre zápasu. Hosté spoléhali na nakopávané balóny za obranu Celticu, která si s touto taktikou snadno poradila a soupeře do žádné šance nepustila. Jelikož se toho v průběhu prvního poločasu moc zajímavého neodehrálo, už to vypadalo, že do kabin se v půli půjde za bezbrankového stavu. Jenže minutu před koncem poločasu vybojovali hosté míč v rohu šestnáctky Celticu, poslali před bránu na číhajícího útočníka, který se rychlou kličkou uvolnil a z malého vápna poslal balón za brankovou čáru. Pro domácí byla tato branka do kabin studenou sprchou.

Do druhé půle udělal trenér Honza Vymlátil změnu v sestavně, kdy místo Miru Konečného vystřídal na kraji zálohy Standa Košátko a domácí nastupovali na hřiště s jasným cílem - výsledek utkání otočit. Hráči Rudy hráli, co potřebovali a míče odkopávali co nejdále od vlastní brány. Již od začátku druhého poločasu Ruda zdržovala, jak mohla, ve snaze kouskovat hru, tak aby se domácí nedostali do tempa. Možná i díku tomu si Libivá nevynutila ve druhém poločase žádný tlak. V největší šanci se ocitl Standa Košátko, který na bránu nastřelený míč nasměrnil pouze do tyče. Čas rychle ubíhal a nezbylo než hrát vabank. Stoper Aleš Kvasničák několikrát podpořil útok, soupeř na tento moment čekal a z jednoho protiútoku zasadil domácím smrtící úder v podobě gólu na 0:2. Této situaci přecházel souboj (útočný faul), který rozhodčí neposoudil jako nedovolený, což se velice důrazně snažil sudímu vysvětlit Martin Košátko, a proto byl odměněn druhou žlutou kartou a musel předčasně opustit hrací plochu. Oslabený Celtic Ruda po zbytek utkání do ničeho nepustila a sama se nikam nehnala. Utkání skončilo 0:2 a Celtic utrpěl první jarní porážku a vůbec poprvé padl v letošním ročníku na domácí půdě.

Sen o titulu a případném postupu do I.B třídy má velké trhliny. Aby mohl Celtic pomýšlet na první místo, musí vyhrát poslední utkání, ke kterému vycestuje do Loučné n. Desnou a zároveň musí spoléhat na záváhání Rudy, která sice pořád ztrácí na první Celtic 2 body, ale má jeden zápas k dobru.

Branky: 45. Slončík Filip, 83. Kreif Lubomír. Diváci: 125

ŽK: 51., 84. Košátko M., 69. Niessner - 69. Slončík, 79. Bank. ČK: 84. Košátko M.

Sestava: Zemánek - Niessner, Kvasničák, Konečný O., Šnévajs - Konečný M. (46. Košátko S.), Řehula, Košátko M., Mach Z. (85. Mach J.) - Junek (85. Horák M.), Kožela

Miroslav Konečný, 07.06.2016 08:35