Rapotín B - Celtic 2:5

Ve 24. kole okresního přeboru vycestoval Celtic k dalšímu venkovnímu utkání, tentokrát do Rapotína. Zde se na rekonstruovaném hřišti s ligovým pažitem utkal s momentálně předposledním celkem, takže výhra byla opět povinností. Honza Vymlátil se musel obejít bez čtyř svých svěřenců Aleše Kvasničáka, Pavla Junka, Ondru Zemánka a Vaška Šnévajse.

V začátku utkání měli herně navrch domácí, kteří byli více v pohybu a svou dynamikou nedávali Celticu moc prostoru. Paradoxně se však ujala vedení Libivá, když po chybné rozehrávce gólmana trefil Jarda Kožela levý horní roh branky. Domácí nepolevili a dále se snažili zužitkovat svou herní převahu, tu jim ale několikrát překazil výborný Libor Dřevický. Na 2:0 zvýšil Martin Košátko, když výstavně zahrál standartní situaci a trefil už podruhé levý horní roh branky domácích. Rozšířit vedení mohl Jarda Kožela po individuálním průniku, ale tentokrát jej gólman vychytal. Obrana Celticu nepůsobila jistě a takřka darovala domácím dvě branky v rozmezí dvou minut. Pro Libivou to tedy nevypadalo vůbec růžově, hra postrádala více dravosti a přesnější kombinaci. Naději na tři body ale znovu oživil Ondra Konečný, který vrátil vedení Celticu po hlavičce z rohového kopu tři minuty před koncem první půle.

Druhý poločas začal Celtic nejlépe jak mohl a to rychlou brankou. Jarda Kožela se dostal za hranicí pokutového území k míči a tvrdou ranou trefil opět horní roh a nedal brankáři šanci. Celtic hrál ve druhé půli o mnoho lépe a soupeři téměř neumožnil stav utkání nějak zvrátit. V 75. minutě se musela Libivá vypořádat s nepříjemnou situací, když se zranil gólman Libor Dřevický a nemohl tak pokračovat. Toho nakonec nahradil záložník Mira Konečný, který naštěstí neměl ve zbytku utkání mnoho práce. 10 minut před koncem utkání přidali zelenobílí pátou branku, kterou zařídili Jarda Kožela s Martinem Košátkem. Jarda Kožela přesně načasovanou příhravku za obranu vybídl Martina Košátka, který nekompromisně prostřelil brankaře. Celtic si tak nakonec odvezl cennou výhru 5:2 a dále drží první příčku s momentálním náskokem 4 bodů, druhá Ruda má ale zápas k dobru.

Příští utkání bude klíčové a může tak rozhodnout o mistrovi okresního přeboru. Pokud Celtic v domácím utkání porazí Rudu, bude slavit titul. V tomto zápase sezony bude potřeba také silné fanouškovské podpory, proto prosím příjďte podpořit zelenobíle borce. Utkání začíná v sobotu 4. června v 16.30 hod. Děkujeme za Vaši přízeň.

Branky: 25. Třetina Zdeněk, 26. Dráňa František - 5., 48. Kožela Jaroslav, 16., 80. Košátko Martin, 42. Konečný Ondřej

ŽK: 61. Krahula, 63. Zajíc – 28. Košátko M. Diváci: 95

Sestava: Dřevický (75. Horák J.) – Mach J., Konečný O., Řezníček, Niessner – Mach Z., Košátko M., Řehula, Konečný M. – Kožela, Horák M. (53. Košátko S.)

Stanislav Košátko ml., 30.05.2016 13:20