Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

Hrabišín B - Celtic 1:6

Za pěkného sobotního dne zavítal Celtic na venkovní utkání 22. kola okresního přeboru do Hrabišína. Domácí mají velké hřiště s nádherným pažitem což vyhovuje týmům, které zdobí kombinační hra. I z tohoto důvodu byl Celtic jasným favoritem tohoto utkání. Honza Vymlátil se musel obejít bez Ondru Konečného, Mirka Řezníčka, Pavla Junka a Jirku Horáka. Do brány se již tradičně postavil Ondra Zemánek.

Libivá začala oproti minulému zápasu v rozestavení 4-3-3, a že se jednalo o vhodně zvolenou strategii bylo vidět hned od prvního hvizdu. Celtic byl lepším týmem a netrvalo dlouho než se ujal vedení. Po invidiuální akci zakončil přesně Milan Řehula a chvíli na to skóroval z rohového kopu Zdena Mach. Domácí se zmohli pouze na náhodně nakopávané míče za libivskou obranu a z jedné této akce se po nedůrazu v pokutovém území podařilo hrabišínským snížit na 1:2. Celtic nadále hrát svoji hru a ještě do poločasu zvýšil svoje vedení o 3 góly na 4:1. Obě branky vsítil nejlepší střelec soutěže Jarda Kožela.

Do druhého poločasu změnil trenér Vymlátil rozestavení na 4-4-2 a do hry se postupně dostali všichni střídající hráči. Na obraze hry se nic nezměnilo a hned zkraje druhé půle završil hattrick Jarda Kožela, který uvnitř malého vápna dostal míč za brankovou čáru na druhý pokus. Libivští hráli v klidu a k vidění byla spousta krásných kombinací na dotek, ale všechny gólem nekončily. V 70. minutě zápasu se trefil Martin Košátko, který skóroval již v osmém utkání v řadě. V úplném závěru nechal Vašek Šnévajs vyniknout jinak v bráně nudícího se Ondru Zemánka, když neodhadl razanci přihrávky, kterou doběhl domácí útočník. Zápas skončil vítězstvím 1:6 ve prospěch Celticu a ten tak udělal další krok za vítězstvím v soutěži.

V dalším utkání zavítá na Celtic park Třeština, která se v derby proti Celticu dokáže vždy vybičovat k vynikajícímu bojovnému výkonu, proto přijdte prosím podpořit naše borce ve šlágru kola. Děkujeme za Vaši přízeň.

Branky: 17. Krňávek - 7. Řehula Milan, 10. Mach Zdeněk, 30., 41., 47. Kožela Jaroslav, 70. Košátko Martin

Diváci: 40

Sestava: Zemánek - Niessner, Kvasničák, Konečný O., Hojgr (46. Košátko S.) - Řehula, Konečný M., Košátko M. - Mach Z. (83. Řezníček), Horák M. (80. Mach J.), Kožela

Miroslav Konečný, 17.05.2016 17:10