Celtic - Štíty B 8:0

Ve 21. kole okresního přeboru zavítala na Celtic park rezerva Štítů, která se po celý ročník velmi trápí a doposud si připsala pouze 7 bodů. Tři body tedy byly pro Libivou povinností. Trenér Honza Vymlátil neměl opět k dispozici gólmana a brankářské rukavice už po několikáté musel navléct útočník Ondra Zemánek.

Celtic vletěl do utkání hodně aktivně a hned po úvodní akci mohl vést. Martin Košátko ale z malého vápna nepřostřelil gólmana, následná dorážka Zdenu Macha také neskončila v síti. Rozdíl v kvalitě obou celků byl velký, hosté se téměř vůběc nedostali za svou polovinu a celou půli v podstatě jen bránili. Celtic se dočkal první branky „až“ v 16. minutě. Střelcem byl Jarda Kožela, který odstartoval gólovou mašinu. Za minutu totiž přidal další branku a za pět minut zkompletoval hattrick. Obrana Štítů byla hodně děravá a všechny góly první půle padly po přihrávkách za obranu. Jarda Kožela stihl vstřelit ještě do konce první půle dvě branky, po jednom zásahu si připsali Zdena Mach a Martin Košátko. Celtic kopal také penaltu, kterou však Aleš Kvasničák neproměnil, když tvrdou ranou přestřelil branku. První poločas skončil debaklem 7:0.

Do druhé půle poslali hosté čtyři posily z ačka, ale jejich hra se nijak výrazně nezlepšila. Celtic už sice nevstřelil tolik branek, ale dokázal udržet čisté konto. Svou první branku v zeleném dresu mohl slavit Jirka Horák, ale rozhodčí jeho zásah nesprávně neuznal pro ofsajdové postavení. Osmý gól utkání v 88. minutě vsítil hlavou po stadardní situaci Standa Košátko a zkompletoval tak výsledek 8:0, který si mimochodem Celtic odvezl také na podzim ze Štítů.

Přiští zápas vyjede Celtic do Hrabišína, který okupuje 11. přičku a v posledním utkání dostal osmigólvoý příděl v Oskavě. Začátek zápasu je v sobotu 14. května v 16.30 hod.

Branky: 16., 17., 22., 34., 44. Kožela, 32. Mach Z., 38. Košátko M., 88. Košátko S.

ŽK: 76. Niessner – 36. Špringer, 75. Sopel. Diváci: 80

Sestava: Zemánek – Niessner, Konečný O. (58. Šnévajs), Kvasničák, Řezníček (36. Mach J.) – Košátko S., Junek (46. Konečný M.), Řehula, Košátko M. – Kožela, Mach Z. (83. Horák J.)

Stanislav Košátko ml., 09.05.2016 09:04