Bratrušov - Celtic 3:4

Nervydrásající průběh zápasu, dvakrát obrat ve skóre, sedm vstřelených gólů a „vynikající“ výkon rozhodčích - to všechno nabídl zápas 20. kola okresního přeboru mezi domácím Bratrušovem a Libivou, ve kterém Celtic vydřel vítězství gólem v závěru zápasu po výborně zakončené standardní situaci.

Libivá byla před zápasem jasným favoritem a přijela si na půdu Bratrušova, který se po nevydařeném začátku jarní části soutěže propadnul již na 9. místo, pro 3 body. Celtic začal naplňovat svůj cíl od prvních minut a rychle se ujal vedení 2:0, kdy se v 7. minutě po krásné kolmici nemýlil Zdena Mach. Zanedlouho zvyšoval po obdobné akci Jarda Kožela a už to vypadalo, že se schyluje k debaklu. Bohužel Libivá nevyužila dvě stoprocentní šance, první spálil autor druhého gólu Jarda Kožela, kterého krásně vyslal obránce domácích do brejku a Jarda postupoval nikým neatakovaný sám na branku domácích, z nepochopitelných důvodů se rozhodl z velkého vápna zakočit, ale bohužel minul, v zápětí se v další tutovce ocitl Standa Košátko, ale místo úplně odkryté branky, trefil bránícího hráče. Tato ubráněná situace domácí borce nakopla, přitvrdili v osobních soubojích a začali být aktivnější. Za svou aktivitu byli s přispěním pomezního, který pravděpodobně chyběl, když v akademii vysvětlovali pojem ofsajd, odměněni a snížili ve 21. minutě na 1:2, ve 33. po pasivně bráněné standardce přislo vyrovnání na 2:2 a ve 40. minutě se domácí opět po ofajdové situaci ujali vedení 3:2. Před koncem prvního poločasu byla za faul na Zdenu Macha udělena druhá žlutá karta a domácí šli do deseti. Tím byl ukončen první poločas.

Do druhé půle hráči Libivé nastoupili s odhodláním nepříznivý stav otočit. Opět začali aktivně a vypracovali si několik slibných šancí, které ale neskočily v síti. V 60. minutě udělal trenér Honza Vymlátil rošádu v obraně, kdy vystřídal Honzu Macha za Aleše Kvasničáka, který nastoupil na své místo stopera a Mirek Řezníček se posunul ze stopera na kraj obrany. Tato změna se pro další vývoj utkání ukázala jako klíčová. Právě střídající Aleš Kvasničák vyrovnal hlavou z rohu v 68. minutě na 3:3. Snahu Celticu na znovuotočení v posledních 25 minutách zápasu podpořil další červenou kartou pro domácí hlavní arbitr Anton. V 81. minutě zahrával standardní situaci z cca. 25 metrů Martin Košátko a střelou do šibenice přes "zeď" nedal gólmanovi šanci. Jelikož se do konce utkání už nic zvláštního nestalo, zvítězil Celtic 4:3.

Díky zaváhání Sobotína, který pouze remizoval v Hrabíšině 2:2, se Libivá osamostatnila na prvním místě tabulky s jednobodovým náskokem na Vikýřovice. V dalším kole přijede na Cetic park B tým Štítů, který se krčí na posledním místě s pouhými 7 body. Po zápase bude na hřišti probíhat pálení ćarodějnic, srdečně zveme všechny fanoušky.

Branky: 21. Belko Marek, 33. Lipka Lukáš, 40. Prucek Marek - 7. Mach Zdeněk, 9. Kožela Jaroslav, 68. Kvasničák Aleš, 81. Košátko Martin. Diváci: 60.

ŽK: 26., 40. Cakirpaloglu, 36. Belko, 49., 85. Vamvakaš, 75. Prucek - 26. Mach Z., 33. Košátko M., 77. Kvasničák, 90. Horák J. ČK: 40. Cakirpaloglu, 85. Vamvakaš

Miroslav Konečný, 03.05.2016 10:17