Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

Celtic - Oskava 2:2

V rámci 18. kola jarní části sezóny zavítalo na Celtic park mužstvo Jiskra Oskava. Celtic v posledních dvou kolech „pouze“ remizoval a chtěl na domácí půdě naplno bodovat proti papírově slabšímu soupeři, pohybujícím se ve spodní části tabulky.

Bohužel domácí nastoupili k utkání v poněkud improvizované sestavě s jediným náhradníkem. Absence Milana Řehuli, Ondru Konečného, Pavla Junka, Honzů Hojgra a Macha se podepsala na výkonu domácího týmu a hlavně na výsledku. Oproti tomu hosté přijeli s omlazeným kádrem snad 18 hráčů.

Začátek utkání se vyvíjel podle představ domácího celku, který držel míč, kontroloval tempo hry a po krátké době vedl 1:0, kde po krásném pasu za obranu od Zdenu Macha poslal míč za brankovou čáru Standa Košátko. Po vstřelené brance přestal Celtic hrát a otěže zápasu převzali hosté, kteří se ve 31. minutě dočkali vyrovnání po špatném výběhu brankáře. Celtic se z obdrženého gólu rychle oklepal a zbytek poločasu se odehrával na půlce hostí. Velký tlak domácích bohužel vyústil jen pouze k 15 rohovým kopům. Největší šanci na skórování promarnil autor první branky Standa Košátko, který z brankové čáry poslal míč do rukou ležícího brankáře Oskavy. První poločas skončil nerozhodně 1:1.

V druhé půli utkání domácí nenavázali na tlak z prvního poločasu a hosté začali mít překvapivě herně navrch. A za svou snahu byli odměněni vedoucí brankou, kterou si nešťastně srazil do branky Jarda Kožela, kdy po standardní situaci špatně odkopl míč k soupeři, který z 20 metrů vyslal střelu na brankou Celticu a právě Jardova teč poslala míč do protisměru pohybu Ondry Zemánka, hájícího svatyni Celticu. Nezbývalo nic jiného než zabrat a nepříznivý výsledek otočit. Bohužel domácím ubývaly síly a zmohli se pouze na dlouhé nakopávané míče, které se rychle vraceli zpět. 10 minut před koncem druhého poločasu byl za faul na domácího hráče odpískán přímý volný kop z relativně dobré vzdálenosti od brány. K balónu se postavil Martin Košátko, který s přispěním teče Mirka Konečného a hostujícího hráče poslal balón za záda brankáře Oskavy. V poslední minutě zápasu mohl strhnout vítězství na stranu Celticu Jirka Horák, ale bohužel po rohovém kopu netrefil hlavou bránu.

Podruhé za sebou utekl Celtic díky gólu v závěru utkání hrobníkovi z lopaty a drží jarní neporazitelnost. Díky zaváhání hlavních kandidátů v honbě za titulem je Celtic na druhém místě společně se Sobotínem a ztrácí 1 bod na první Rudu. Všichni věříme, že v příštím a opět domácím utkání proti Lesnici B, získá 3 body a předvede přesvědčivější výkon.

Branky: 8. Košátko S., 80. Košátko M. - 31. Gogolka, 63. Straka

ŽK: 80. Košátko M., 81. Košátko S. - 18. Bajaník, 30. Novák, 70. Vraník. Diváci: 50

Sestava Celticu: Zemánek O. - Šnévajs, Kvasničák, Řezníček, Niessner - Konečný M., Košátko M., Kožela - Mach Z., Horák M. (61. Horák J.), Košátko S.

Miroslav Konečný, 20.04.2016 21:00