Celtic - Moravičany 4:0

Jarní část okresního přeboru odstartovalo derby Celtic – Moravičany. Toto klání mělo být odehráno na podzim, avšak kvůli marodce týmu hostí bylo přeloženo na jaro. Trenér Vymlátil nemohl v úvodním zápasu počítat hned se dvěma hráči základní jedenáctky, Mirou Řezníčkem a Pavlem Junkem. Před početnou díváckou kulisou to byly pro domácí povinné tři body.

Úvod utkání prozradil kdo bude dirigovat hru. Celtic zatlačil Moravičany na svou půlku a hostům nenechával moc prostoru. Zejména útočné trio Mach, Zemánek, Kožela ohrožovalo branku hostí. Domácí poslal do vedení ve 13. minutě Ondra Zemánek, který po přesném centru z levé strany od Zdenu Macha, hlavou usměrnil míč za záda gólmana Blažka. Na druhé straně zanedlouho podcenil situaci domácí gólman Libor Dřevický, kdy mu nevyšla jeho klička útočníkovi, ale situaci nakonec zachránil. Při tomto okamžiku na lavičce domácích všem zatrnulo. Obrana Celticu nebudila v první půli jistým dojmem a hostům nabídla dokonce velkou příležitost ke srování. Honza Hojgr totiž v pokutovém území nešťastně fauloval útočníka Dokoupila a sudí Kuba nařídil penaltu. Kapitán Pavlíček však selhal a Libor Dřevický skvělým zákrokem udržel vedení Celticu. Libivá se nenechala rozhodit a dále přehrávala hosty. Nebezpečnou střelou ze středu hřiště se převedl Zdena Mach, dále těsně vedle mířili Jarda Kožela a Ondra Zemánek. Celtic si v první půli vybudoval opravdu hodně příležitostí, ale skórovat dokázal pouze jednou.

Ve druhé půli v úvodních patnácti minutách Celtic navýšil vedení o dvě branky a prakticky rozhodl o vítězi utkání. V 52. minutě dostali domácí svým presinkem obranu hostí i gólmana po tlak, který namazal Ondrovi Zemánkovi do neomylné pozice. Na 3:0 zvýšil po pěkné individuální akci Jarda Kožela, u kterého jsme na podobné výpady zvyklí. Na konečných 4:0 uzavřel stav utkání zaslouženě po dobrém výkonu Zdena Mach, který zkušeně naložil s vybídkou Martina Košátka a po kličce gólmanovi zakončil do prázdné branky.

Toto vítězství posunuje Celtic zpět na špici tabulky před Petrov-Sobotín. V přístím mistrovském utkání vyjedou zelenobílí do Vikýřovic, kde je nečeká nic lehkého.

Branky: 13., 52. Zemánek O., 58. Kožela, 85. Mach Z.

ŽK: 10. Niessner, 34. Kvasničák

Sestava Celticu: Dřevický – Niessner (82. Horák J.), Konečný O., Kvasničák, Hojgr (46. Mach J.) – Řehula (75. Šnévajs V.), Konečný M., Košátko M. – Mach Z., Zemánek O. (63. Košátko S.), Kožela

Stanislav Košátko ml., 20.03.2016 14:08