SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Moravičany - Celtic 2:8

Celtic vstoupil do nové sezony vskutku bravurně. Pod taktovkou nového trenéra a bývalého hráče Libivé Honzy Vymlátila uštědřil domácím čertům z Moravičan osmigólový výprask. Moravičany jsou jedním ze tří nováčků v okresním přeboru, za loňské první místo v III. třídě skupiny B si vysloužily postup. Celtic nastoupil v novém rozestavení, které si vyzkoušel v přátelském utkání v Olešnici. Zápas skončil 7:2 ve prospěch Libivé, takže nebyl důvod nic měnit.

Libivá tlačila od úvodních minut a skóre otevřel už ve 4. minutě stoper Aleš Kvasničák. Míč umístil hlavičkou do sítě Blažka po standartní situaci. Celtic se zdál být sebevědomějším týmem a Moravičany značně přehrával ve všech ohledech. 16. minuta přinesla zvýšení pro Celtic. Po zahrání rohového kopu si vyskočil na přední tyč kapitán Milan Řehula a zavěsil na 0:2. Domácím nejvíce zavářel aktivní Jarda Kožela, který dělal průvan po levém křídle. Několik šancí měl také středopolař Pavel Junek, trefil se však až do třetice. Ve 40. minutě se domácím podařilo snížit. Jinak bezchybná obrana Celticu zapomněla na volného Grepla v pokutovém území, který se po centru z pravé strany nemýlil. V první půli to však nebylo vše. Celtic využil přečíslení, Jarda Kožela vyslal přetažený centr a Zdena Mach uklidil míč bezpečně do sítě. Polovina zápasu nabídla tedy pět branek.

Druhá půle byla z pohledu skóre totožná. 57. minuta přinesla velice přísný moment, kdy Aleš Kvasničák tělem odstavil v pokutovém území útočníka Dokoupila a rozhodčí nařídil penaltu. Libor Dřevický odhadl směr kopu, ale kapitán Pavlíček mířil přesně k tyči. Po zbytek utkání se už činil pouze Celtic. Po dvou brankách přidali střídající Ondra Zemánek a Jarda Kožela. Výsledné skóre mohlo být ještě větší. Martin Košátko nastřelil po pěkné kombinaci uvnitř šestnáctky břevno a dvě obrovské příležitosti promarnili po úniku Zdena Mach a Jarda Kožela. Konečný výsledek byl tedy 2:8.

K příštímu zápasu zavítá na Celtic park další nováček soutěže, Vikýřovice. Utkání začíná v sobotu 15. srpna v 16.30 hod.

Branky: 40. Grepl, 57. Pavlíček (pen.) – 4. Kvasničák, 16. Řehula, 35. Junek, 45. Mach Z., 65. Zemánek O., 66. a 80. Kožela, 86. Zemánek O. ŽK: 80. Šebesta – 76. Kožela. Diváci: 120

Sestava Celticu: Dřevický – Konečný M., Kvasničák, Konečný O., Řezníček, Řehula, Košátko M., Junek (60. Mach J.), Mach Z., Kožela, Košátko S. (46. Zemánek O.)

Stanislav Košátko ml., 10.08.2015 13:39