SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Písařov - Celtic 5:1

V pozici druhého týmu okresního přeboru, ze které už nemohl být sesazen, vyrážel Celtic k poslednímu utkání do Písařova, bohužel však pouze v deseti hráčích. Jelikož Písařov potřeboval tři body, aby nesestoupil, odehrával se zápas v tomto stylu.

Celtic se v první půli dostal do zakončení hlavně ze standardek - žádnou však nedokázal proměnit. Z úhlu také nebezpečně pálil Ondra Zemánek, ale brankáře domácích nezaskočil, navíc si poranil kotník, takže Celtic hrál nějakou dobu pouze v devíti. Poté z brejku udeřili domácí, kteří dokázali přečíslit obranu Libivé a ujali se vedení. Do konce první půle své vedení navýšili na dvougólové. Několik šancí ještě stihl chytit Kuba Bača.

Ve druhé půli se Celtic snažil o vstřelení alespoň čestného gólu. Bohužel přišel úder na druhé straně a domácí si pojistili vedení na tři nula. Poté přišla obrovská chyba při rozehrávce v Libivské obraně a domácí útočník se ocitl sám před brankou. 4:0. Na střelu ze střední vzdálenosti, která mířila přesně k pravé tyči se golman Bača jen ohlédl. 5:0. Poslední slovo v utkání řekl Kuba Bača, který proměnil penaltu nařízenou za faul na Ondru Zemánka.

Písařov tedy porazil Libivou 5:1 a v tabulce obsadil předposlední místo před Obědnou. Okresní přebor vyhrála Libina, před Celticem a Hanušovicemi.

Sestava: Bača - Šnévajs, Konečný M., Konečný O., Hojgr - Řezníček, Řehula, Košátko M. - Kvasničák, Zemánek O.

V první sezoně v okresním přeboru tedy Celtic obsadil druhé místo, což před začátkem podzimu nikdo nedoufal. Tento výsledek se podařil zejména díky vynikajícímu podzimu, kdy Libivá přišla pouze o osm bodů a v polovině sezóny vévodila tabulce. Jaro už neprobíhalo tak hladce, ale k udržení druhé příčky to stačilo. Nakonec Celtic zaostal za Libinou o tři body a na Hanušovice měl navrch šest bodů.

Nová sezona by měl začít zhruba v půlce srpna. Všem přízvnivcům libivské kopané děkujeme za přízeň a těšíme se na brzkou shledanou na Celtic parku :-)

Václav Šnévajs, 15.06.2015 18:10