Leština B - Celtic 2:1

V neděli 26. října zajížděl Celtic k utkání do Leštiny - bohužel zde nedokázal bodovat a podlehl místnímu "béčku" 2:1.

Hrálo se na velmi nepříjemném terénu, na kterém hráči doslova bruslili. První šanci Celticu měl Zdena Mach, který po centru Miru Konečného nedokázal hlavou trefit branku. V jedenácté minutě už se však skóre měnilo, když se Jarda Kožela na levé straně hřiště pěkně uvolnil a křižnou střelou, která se ještě otřela o tyčku, překonal domácího gólmana. Za deset minut bylo srovnáno. Obraně Libivé utekl po pravé straně domácí útočník a přesným centrem vybídl ke skórování svého kolegu z útoku. Celtic v prvním poločase několika dobrými zákroky podržel gólman Jakub Bača. Skóre se už do přestávky neměnilo.

Ve druhé půli měla více ze hry Leština. Celticu se nedařilo kombinovat a rychle přicházel o míč, ale i tak měl obrovskou šanci Martin Košátko, který byl sám před brankářem po příhrávce od Zdeny Macha, bohužel domácího brankáře z blízka překonat nedokázal. Když už to v Leštině vypadalo na dělbu bodů, domácí po chybě v rozehrávce Celticu vstřelili druhý gól a stav 2:1 dokázali udržet až do konce utkání.

Libivá si tak připsala druhou porážku v sezoně - série bez prohry se zastavila na deseti utkáních. V příštím kole bude chtít Celtic prohru odčinit, na domácí půdě přivítá celek Písařova. Začátek utkání je stanoven na 13:30 hod.

Sestava: Bača, Šnévajs, Kvasničák, Konečný O. (45. Václav), Řezníček - Konečný M., Řehula, Košátko M., Kožela - Mach Z., Zemánek O. (75. Junek)

Jiří Horák, 29.10.2014 07:29