Ruda nad Moravou - Celtic 2:3

Ve třetím kole Okresního přeboru zajížděl Celtic do Rudy nad Moravou, kde se chtěl pokusit získat první body z venkovních hřišť. Libivský tým po příjezdu zaskočilo nenalajnované hřiště, na které domácí reagovali argumenty, že lajny splách déšť a na přelajnování nemají vápno (!), rozhodčím to kupodivu vůbec nevadilo a zápas se tak mohl odehrát.

První poločas začala žalostně hlavně libivská obrana - dostávala se do tempa velmi pozvolna. Rychlí domácí útočníci dělali libivským bekům veliké problémy ovšem první změna skóre proběhla na výsledkové tabuli v kolonce hostů. Tam naskočila jednička pro přímém volném kopu Martina Košátka. Svůj pokus levačkou opřel o záda bránícího hráče, jehož teč změnila směr míče do protipohybu brankaře Rudy.

Libivé ale vedení dlouho nevydželo. Po zbytečné ztrátě míče v obraně domácí rychle vyrovnali. A mělo být ještě hůř. Po dalších zmatcích v defenzivních řadách Celticu, mělo mužstvo Rudy výhodu pokutového kopu. Ale gólman, jež se k zahrávání penalty postavil, nechal vyniknout svého protějška v brance Libivé Libora Dřevického, který jeho pokus zneškodnil. Ani z následné dorážky gól nepadl. Za zmínku stojí i pěkná šance Ondry Zemánka, který si naběhl na přetažený centr z levé strany, ale hlavou trefil jen vybíhajícího brankaře.mPrvní poločas tedy skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhé půli se vedení znovu ujal Celtic. Po rohovém kopu z pravé strany míč propadl až k Ondrovi Zemánkovi, který jej uklidil do sítě. Za pár minut poté Zdena Václav využil přihrávky do volného prostoru na pravé straně a křižnou přihrávkou poslal do šance Ondru Zemánka. Ten si v zakončení počínal zkušeně a postaral se tak o dvoubrankové vedení Celticu.

Od té chvíle vrhli domácí všechny síly do útoku a zatlačili Celtic před vlastní branku. Zelenobílí dlouho odolávali a navíc mohl Honza Mach navýšit vedení na 4:1. Ale brankař Rudy jeho pokus se štěstím vyrazil na roh. Domácím tedy musel pomoct rozhodčí, který odpískal druhý pokutový kop za faul na jejich hráče. Penalta to byla přinejmenším hodně sporná. Jenže v brance Celticu ten den čaroval Libor Dřevický. I druhou penaltu zneškodnil a Libivá tak dál vedla 3:1. Stav se měnil až pět minut před koncem. Hlavičku domácích po centru ještě Dřevický kryl, ale na dorážku už byl krátký. Do konce utkání se pak Libivá jen bránila a nakonec úspěšně. V Rudě tak získala velmi cenné 3 body.

Příští utkání čeká Celtic opět venku. V sobotu 30.8. zajíždí do Hrabišína k utkání s místním "béčkem". Zápas startuje tradičně v 16:30.

Sestava: Dřevický – Řezníček, Šnévajs, Konečný O., Hojgr – Václav, Řehula, Kožela – Košátko S. - Košátko M. – Zemánek O; střídající: Mach J., Kvasničák, Horák

Jiří Horák, 26.08.2014 20:11