Libina - Celtic 4:1

První zápas Celticu v okresním přeboru nedopadl podle představ, když v Libině podlehl domácímu celku 4:1.

Před utkáním skropila trávník prudká průtrž mračen, ale hřiště zůstalo i tak ve velmi dobrém stavu. Celticu v zápase chyběl jak zraněný Honza Vymlátil, tak i druhý stoper Ondra Konečný. Nesehraná libivská obrana měla v úvodu zápasu velké problémy s výpady domácích, a brzy také po jedné z rychlých akcí poprvé inkasovala. Za pár chvil mělo být pro libivské ještě hůř. Po faulu v šestnátce zahrávali domácí pokutový kop, ale libinský exekutor nechal vyniknout gólmana Celticu Libora Dřevického. Libivé se naštěstí podařilo zanedlouho vyrovnat díky krásné střele Zdeny Václava, jenže těsně před koncem první půle si domácí vzali vedení zpět. Dřevický neudržel tvrdou přízemní ránu z levé strany, míč mu propadl za záda a domácí útočník dorážel do odkryté branky.

Ve druhé půli dostal Celtic možnost vyrovnat z penalty, kterou rozhodčí nařídil za faul na Ondru Zemánka, ale Martin Košátko bohužel napodobil domácího exekutora z první půle a trefil jen padajícího gólmana. Domácím se pak podařilo skóre navýšit. S notnou dávkou štěstí dotlačili nadvakrát míč do sítě. Čtvrtý gól padl těsně před koncem utkání, kdy hráčům Celticu už chyběla síla a nestačili na novou krev domácích, kteří využili všech pěti střídání.

Celtic tak do nového ročníku nevykročil zrovna optimálně. Reputaci si může napravit v sobotu 16. srpna v domácím zápase se Sobotínem. Utkání startuje tradičně v 16:30.

Sestava: Dřevický - Mach J., Šnévajs, Řezníček, Hojgr - Václav, Řehula, Kožela, Mach Z. - Košátko M.(75. Košátko S.), Zemánek (70. Mach M.)

Jiří Horák, 11.08.2014 18:59