Celtic - Bratrušov 2:1 (superfinále)

Sobotní odpoledne 2. srpna přineslo odvetný zápas v rámci superfinále vítězů skupin III. tříd. Celtic při pomyšlení k zisku poháru musel stáhnout tříbrankové manko. To se bohužel nepodařilo, popravdě nechybělo mnoho.

Libivá měla tentokrát k dispozici širší hráčskou základnu, než tomu bylo minulý týden. Do libivské svatyně se také poprvé postavil Jakub Bača, který dříve působil v Litovli. Utkání začalo za velmi příznivého počasí s početnou diváckou kulisou. První půle byla v režii domácích, v první velké šanci se ocitl útočník Zdena Mach, kdy se uvolnil a pokračoval sám na gólmana, kterého bohužel nepropálil. Dokázal to ale napravit o několik málo okamžiků. Znovu se šikovně uvolnil, tentokrát udělal gólmanovi kličku a zakončoval prakticky do prázdné branky. Hosté se moc ke slovu nedostávali, jejich střelecké pokusy daleko za hranicí šestnáctky byly pro Jakuba Baču neškodné. Druhou branku Celticu přidal zanedlouho Jarda Kožela, když na jeho křižnou střelu u hranice velkého vápna byl hostující gólman krátký. Tato branka libivské borce ještě více nabudila a snažili se do poločasu přidat ještě třetí. Bratrušov se zmohl pouze k nakopávání dlouhých míčů a ještě k tomu nepřesně, místy nevěděl hrát. Celtic byl na koni, ale do poločasového hvizdu další branku nepřidal.

Druhá půle byla podobná té z minulého týdne v Bratrušově, kdy Celtic měl ze hry navrch, ale v zakončení velkou smůlu. Dva góly měl na kopačce střídající Honza Mach, pouze do břevna hlavičkoval stoper Ondra Konečný. Všechny naděje Celticu, ale Bratrušov několik málo minut před koncem překazil. Z pohledu domácích velice nešťastný gól. Hosté zahrávali standardní situaci, přízemní střelu se pokoušel odkopnout Honza Hojgr, ale míč pouze tečoval do protipohybu Kubovi Bačovi, který se snažil ještě míč vytěsnit.

Utkání tedy skončilo vítězstvím Celticu 2:1, ale pohár si odvezli hráči z Bratrušova. Libivá se nemá za co stydět, předvedla sympatický výkon a zaslouženě dostála pochvaly trenérů. Příští týden zajíždí Celtic na první mistrovské utkání okresního přeboru do Libiny. Začátek je v sobotu 9. srpna v 16.30 hod.

Sestava: Bača – Konečný M., Konečný O., Šnévajs, Hojgr – Košátko S. (55. Mach J.), Řehula, Junek (65. Václav), Kožela – Košátko M. – Mach Z.

Stanislav Košátko ml., 04.08.2014 14:28