Krchleby - Celtic 0:9

31. květen přinesl další mistrovské utkání. Tentokrát vyjel Celtic do Krchleb, kde dokázal vstřelit devět branek a připsat si tak další důležité tři body. V sestavě chyběl Honza Vymlátil, Pavel Junek a Zdena Václav.

Krchleby nastoupili do zápasu v oslabení pouze s devíti hráči v poli, tudíž to pro Celtic znamenalo povinně zvítězit. Libivé se po delší době podařilo vstřelit branku hned v úvodu utkání. Už ve 4. minutě se přesnou střelou k tyči trefil Martin Košátko a ukončil tak svůj střelecký půst. Druhou branku utkání přidal Vašek Šnévajs, kdy se jeho „nepovedený“ centr odrazil od tyče do sítě krchlebské brány. Krchleby snad za celý zápas zahrozili pouze jednou, a to po chybě v obraně. Gólman Libor Dřevický, který byl prakticky bez práce, však dokázal podržet. Celtic do konce první půle přidal další tři branky, postupně se trefili Ondra Zemánek, Jarda Kožela a znovu Ondra Zemánek. Krchleby hráli navíc od 43. minuty v ještě větším oslabení, když domácí hráč neudržel nervy a nechal se po dvou žlutých kartách vyloučit. První kartu dostal za zbytečné kopnutí Zdenu Macha, druhou o 2 minuty později za "likvidační" skluz na Ondru Zemánka. Červená karta tedy byla bez debaty na místě.

Do druhého poločasu vstoupil Celtic s jednou změnou v sestavě, kdy Honzu Hojgra vystřídal Standa Košátko. A tato pětačtyřicetiminutovka byla kompletně v režii Celticu. Šancí měla Libivá mnoho a přidala další čtyři branky, i když jich mohlo přibýt daleko víc. O branky se postarali Martin Košátko s Jardou Koželou, každý po dvou gólech, a zkompletovali tak svoje hatricky. Počet vstřelených branek se za tuto sezonu zastavil na neuvěřitelném čísle 99, ale stou branku se vstřelit nepodařilo. Zápas skončil výsledkem 0:9.

Na jubilejní stou branku si tedy bude muset Libivá počkat do příštího soboty, kdy na Celtic Parku přivítá Hrabovou. Jedná se zároveň o poslední domácí utkání sezóny. Doufejme, že bude přát počasí a Celticu se podaří urvat další tři body.

Sestava: Dřevický – Šnévajs, Řezníček, Konečný O., Hojgr (46. Košátko S.) – Mach J., Kožela, Řehula, Mach Z. – Košátko M. (66. Konečný M.) – Zemánek O.

Jiří Horák, 01.06.2014 13:31