Loštice B - Celtic 3:2

Po 14denní přestávce vyjel Celtic na další venkovní utkání, tentokrát na hřiště nováčka soutěže, do Loštic. Proti Celticu nastoupil poměrně zkušený tým, doplněný některými hráči z áčka. Libivé opět chyběl kapitán Aleš Kvasničák, dále Honza Vymlátil a Zdena Mach.

Utkání začalo za deštivého počasí, které provázelo po celý zápas. Celtic vstoupil do zápasu aktivněji, v úvodních minutách chyběla ke vstřelení branky větší přesnost v zakončení. Ondra Zemánek se v krátkém intervalu dvakrát uvolnil, chyběl pouze důraz v koncovce. Pavel Junek také ohrozil branku domácích, jeho střela z dálky skončila bohužel na břevně. Zachraňovat musel také brankář Celticu Libor Dřevický, krátce po sobě předvedl dva pěkné zákroky. Skóre otevřel až v 25. minutě Martin Košátko. Za hranicí šestnáctky si udělal prostor a pravačkou vypálil na zadní tyč do horního rohu, brankář byl bez šance. Po tomto gólu Celtic přestal hrát a hlavně kvůli nepřesným přihrávkám si koledoval o gól. Ten přišel až v samém závěru první půle. Na přesnou střelu loštického forvarda bohužel Dřevický neměl. Mužstva šla do kabin za stavu 1:1.

Druhá půle představovala o něco nervóznější partii. Loštice v průběhu oživily hru čerstvými hráči. Domácí útočník utekl libivské obraně a za cenu faulu ho musel zastavit Ondra Konečný. Nebezpečnou střelu z přímého kopu odraženou od břevna dorazil do prázdné branky hlavou loštický hráč. Celticu se zanedlouho podařilo vyrovnat. Po brejkové situaci si přihrávku Martina Košátko směřujicí na Ondru Zemánka srazil do brány vlastní hráč. V 60. minutě byl tedy stav 2:2. V 70. minutě nahradil Vašek Šťastný záložníka Honzu Macha. Libivé chyběl zejména pokus o střelu. Síly ubývaly a v 80. minutě se Loštice opět dostaly do vedení. Dělovka ze střední vzdálenost skončila v síti Celticu. Ve zbylých minutách soustředil Celtic všechny síly do útoku, bohužel to nestačilo a zápas skončil 3:2.

Doufejme, že v příštích utkáních bude stát štěstí na straně Celticu. Libivé chyběl zejména důraz v zakončení a proměnění šancí. To se Celtic bude snažit napravit příští týden na domácí půdě proti Podolí.

Sestava: Dřevický – Řezníček, Šnévajs, Konečný O., Hojgr – Mach J. (70. Šťastný), Řehula, Junek, Košátko M. – Niessner, Zemánek O.

Pozn.: Druhý gól Celticu byl nakonec přípsán M. Košátkovi.

Jiří Horák, 26.08.2013 13:45