Krchleby - Celtic 1:2

Další utkání sehrál Celtic v sobotu 25. května na půdě v Krchlebech. V základní sestavě chyběl zraněný Honza Vymlátil a brankář Libor Dřevický, který absentoval z osobních důvodů. Do brány se tak musel postavit jindy hrající útočník Ondra Zemánek.

Do zápasu nastoupili libivští v roli favorita, což také bylo na první pohled znát z průběhu utkání. Celtic měl v prvním poločase jasnou převahu a byla otázka času, kdy otevře skóre. To se podařilo Martinu Košátkovi, který přesně zamířil z volného přímého kopu. Celtic se po tomto gólu trochu trápil a na malém zahuštěném prostoru nemohl vymyslet kombinaci, která by vedla ke vstřelení branky. Na druhou stranu však soupeře do ničeho nepustil a gólman Ondra Zemánek moc práce v první půli neměl. Poločas tedy skončil za stavu 0:1 pro Celtic.

Na začátku druhého poločasu se podařilo soupeři z ojedinělé šance vyrovnat. Krchlebský útočník prošel přes pravou stranu a nacentroval míč do pokutového území Celticu, kde si ho nešťastnou trefou srazil do odkryté vlastní branky Vašek Šnévajs. Celticu, ačkoli měl převahu, se dlouhou dobu nedařilo navýšit. Blízko měl Standa Košátko, ale jeho hlavička z rohového kopu skončila těsně vedle tyčky. Ke gólu vedla až pěkná kombinace v 75. minutě, na jejímž konci byl Zdena Mach, který levačkou přesně zamířil k tyči. V poslední minutě utkání se mohli libivští strachovat o 3 body. Nakopnutý míč proletěl středem obrany zelenobílých a krchlebský hráč šel sám na našeho gólmana. Jeho střelecký pokus naštěstí skončil na břevně. Konečný výsledek byl tedy 1:2 pro Celtic.

Sestava: Zemánek O. - Šnévajs, Kvasničák, Konečný O., Hojgr - Košátko S. ml., Košátko M., Mach J., Václav (83. Zemánek L.) - Konečný M., Mach Z.

Celtic tak získal povinné tři body a v příštím zápasu se po třech týdnech ukáže na domácím Celtic Parku, kam zavítá béčko z Jestřebí. Podaří se Celticu popáté v řadě zvítězit? Přijďte se o tom přesvědčit v sobotu 1. června v 16.30 hod. Současně se jedná o poslední domácí utkání, takže očekáváme plnou podporu od fanoušků.