Celtic - Moravičany 5:0

V 9. kole vyzval Celtic na domácím hřišti celek z Moravičan. Domácí se museli obejít bez zraněného stopera Vaška Šnévajse, který si bohužel nejspíš do konce podzimní části nezahraje. V tomto utkání jej nahradil Pavel Junek.

Očekával se velmi vyrovnaný zápas, ale hráči Celticu z toho udělali jednoznačnou záležitost. Celtic vstoupil do utkání klidně a jistě a v úvodních minutách už se mohli domácí radovat z branky, ale Ondra Zemánek nevyužil skvělý pas od Martina Košátka, jeho zakončení bylo nepřesné. Na gól si museli domácí počkat do 15. minuty, kdy se v závaru před moravičanskou bránou trefil Aleš Kvasničák. Moravičany nebyly v prvním poločasu moc aktivní ve hře dopředu a jejich jediný pokus vytáhl gólman Libor Dřevický na břevno. Ve 20. minutě přidali domácí na branku. Aleš Kvasničák vyslal pěkným pasem Honzu Hojgra, ten si nádherně zpracoval míč a centroval před branku hostí, kde byly naši útočníci. Zakončení Ondry Zemánka moravičanský brankář vytáhal, ale na dorážku Zdeny Macha už neměl. Třetí branku vstřelili domácí ve 30. minutě. Martin Košátko napřáhl z dálky, jeho střela dostala faleš, kterou brankář hostí pouze vyrazil a pohotový Zdena Mach opět dorazil míč do brány. Poločas tedy skončil 3:0.

Ve druhém poločasu byl aktivnější opět Celtic a zejména díky stoperské dvojici Kvasničák-Junek nepouštěl Moravičany do žádných větších šancí. V 55. minutě domácí opět zvyšovali. Brankář hostí fauloval v pokutovém území Ondru Zemánka. Celtic tedy kopal penaltu, kterou bezproblémově proměnil Martin Košátko. Libivští nadále ohrožovali branku hostí. Ondra Zemánek hlavičkoval pouze do břevna a střelecký pokus Zdeny Macha skončil na tyči. Pátý a poslední gól zápasu přidal Celtic v 70. minutě, kdy se po pěkné přihrávce od Honzy Vymlátila zaslouženě trefil také Ondra Zemánek.

Libivá tedy nadále potvrzuje svou skvělou formu. Ve druhém zápase po sobě vyprovodil soupeře s výpraskem 5:0. Toto vítězství také posunuje Celtic na 3. místo s 18 body. Příští týden hraje Celtic opět doma proti týmu z Krchleb. Doufejme, že tentokrát dorazí v plném počtu hráčů.

Sestava domácích: Dřevický – Václav, Kvasničák, Junek, Hojgr – Mach J., Košátko M., Vymlátil, Konečný – Mach Z., Zemánek O.
Jiří Horák, 07.10.2012 19:40