Hrabová - Celtic 0:5

K zápasu 8. kola cestoval Celtic do Hrabové a chtěl tam pokračovat ve vítězné sérii.

Začátek zápasu byl na držení míče celkem vyrovnaný, s tím že domácí hráči se vůbec nedostali do zakončení. Zato Celtic si postupně začal vypracovávát šance. Problém ale měl s jejich zakončováním. Zdena Mach krásně prokličkoval obranu, ale trefil padajícího golmana. V další šanci zase nedorazil míč na dvakrát do branky. Skóre otevřel Martin Košátko z trestného kopu z pravé strany. Z poměrně velkého úhlu levačkou zakroutil míč do brnky.

Za pár minut měl Celtic možnost skóre navýšit. Rozhodčí odpískal penaltu po faulu na Ondru Zemánka. Pokutový kop proměnil Aleš Kvasničák. V prvním poločase rozhodčí Celticu upřel ještě jednu jasnou penaltu. To byl ve vápně faulován Martin Košátko. Celtic musel první poločas dohrávat v deseti hráčích. Pro zranění musel odstoupit Honza Vymlátil. V druhé půli ho nahradil Pavel Junek.

Po změně stran si Celtic držel převahu, Hrabová měla pouze jednu šanci z brejku. Po nedůrazném zakončení domácích Aleš Kvasničák vykopával míč před brankovou čarou. Třetí gól Celticu přidal po pasu Standy Košátka st. Ondra Zemánek, který byl u balonu dříve než vybíhající golman a hlavou ho přehodil. Celtic nadále útočil, ale nevycházela mu finální přihrávka, takže většina akcí nebyla zakončena.

Druhý gól v zápase vstřelil Aleš Kvasničák, který před brankou zpracoval střelu Martina Košátka a z otočky nedal golmanovi Hrabové šanci. 4:0 pro Celtic.

Jako poslední skóre zápasu upravil Zdena Mach, který prošel obranou, položil si brankaře a zakončil do prázdné branky. Asi pět minut před koncem přišel Celtic o stopera Vaška Šnévajse, který musel kvůli zranění opustit hřiště. Libivá tedy i druhý poločas dohrávala v deseti hráčích, protože k dispozici nebyl žádný náhradník.

Celtic prodloužil v Hrabové svou vítěznou sérii už na 4 utkání.

V příštím kole přijede na Celtic park mužstvo z Moravičan. Hraje se v sobotu 6.10. od 15.30 hod.

Sestava: Dřevický - Kvasničák, Šnévajs, Mach J., Hojgr - Košátko M., Košátko S. st., Vymlátil J. (45. Junek), Václav - Zemánek O., Mach Z.

Jiří Horák, 02.10.2012 12:00