Celtic - Juventus 3:1

Tradiční derby mezi Celticem a Juventusem se konalo v 5. kole na Celtic parku. Libivá byla po dvou prohrách hladová po vítězství a nic jiného než 3 body nepřicházelo v úvahu.

V základní sestavě Celticu nechyběl nový hráč Zdena Mach, který byl vítanou posilou do útoku. Utkání začalo bohužel špatně pro Standu Košátka, který se hned v úvodu zranil a musel být střídán Mirkem Konečným. Libivá byla v prvním poločase aktivnější a vytvořila si hned několik šancí. Dvě největší šance prvního poločasu měli na kopačkách Honza Mach a jeho bratr Zdena. Honza se ocitl sám před bránou, ale míč trefil špatně a z následné dorážky nedokázali libivští prostřelit blok hráčů Juventusu. Další příležitost otevřít skóre měl Zdena Mach, když si kličkou udělal vybíhajícího brankáře, ale obránci Juventusu mu zabránili vystřelit. Párkrát zahrozil také Juventus, ale domácí brankář Libor Dřevický vše zlikvidoval. První půle tedy branku nepřinesla.

Na gól si musel Celtic počkat až do 60. minuty, kdy se z brejku po přihrávce od Martina Košátka trefil debutant Zdena Mach. Tato dvojice se zanedlouho opět postarala o druhou branku Celticu. Martin Košátko vyslal Zdenu Macha a ten bez problému prostřelil brankáře Juventusu. Celtic byl v druhém poločasu jasně dominujícím týmem a musel by se stát zázrak, aby si výsledek nepohlídal. Třetí branku Celticu vsítil hlavou opět Zdena Mach a završil tak hattrick. Odbyl si parádní debut a doufáme, že mu to bude v podobném stylu střílet i nadále. Konečné skóre do podoby 3:1 upravil Juventus v poslední minutě z pokutového kopu. Mohelnický kapitán nedal střelou do šibenice našemu gólmanovi nejmenší šanci.

Celtic tedy urval 3 body a přístí týden bude čelit v dalším derby Lukavici. Doufejme, že kluci předvedou podobný výkon ze soboty a z Lukavice si odvezou 3 body. Utkání se hraje v neděli 16. září v 16 hod.

Sestava: Dřevický – Václav, Kvasničák A., Šnévajs, Hojgr – Mach J. (Junek), Vymlátil, Košátko M., Košátko S. ml. (Konečný)  – Niessner, Mach Z. (Zemánek L.)

Jiří Horák, 09.09.2012 21:28