Třeština - Celtic 3:1

Ke čtvrtému utkání sezony vyrazil Celtic do Třeštiny, vyzvat úřadujícího mistra a pokusit se urvat nějaký ten bod.
Skóre utkání otevřela Třeština. Domácím se podařilo skórovat z dlouhého autu před branku, kde v chumlu hráč domácích míč prodloužil za golmana Celticu Vaška Šťastného, který v brance zaskakoval za Libora Dřevického. Celticu to ale netrvalo dlouho a odpověděl ze standartní situace. Martin Košátko z levé strany nacentroval na hlavu Aleše Kvasničáka a ten se trefil přesně k tyči. 1:1. Domácí se ovšem do poločasu dostali znovu do vedení a to opět po dlouhém autu před branku. Tentokráte golman Celticu míč chytil, ale podle pomezního už za brankovou čarou. Ze hry se Třeština do žádných velkých šancí nedostala, ale jejich auty byly pro Celtic smrtící. První poločas tedy skončil 2:1 pro domácí.
Ve druhé půli Celtic ještě více zabral a snažil se o vyrovnání. V šanci byl Franta Niessner, který jen těsně minul branku. Střílel i Honza Vymlátil, ale obrana jeho dělovku zblokovla. Vyniknout golmana nechal i Peťa Vysoudil, když tvrdě vystřelil k tyči. Bohužel, libivským se dát gól a nepodařilo, a přišla pohroma. Při jednom z nakopnutých míčů Třeštiny došlo ve sprintu ke kontaktu obráncem Celticu Honzou Machem a útočníkem Třeštiny. Rozhočí zapískal pokutový kop. Penalta byla přinejmenším sporná. Domácí penaltu proměnili a zajistili si tak ze zápasu s Libivou 3 body. Do konce utkání už se totiž stav nijak nezměnil. Celtic má tedy ze čtyř utkání pouze 3 body za výhru nad Mírovem. V příštím zápase se pokusí prolomit střeleckou smůlu proti Juventusu Mohelnice. Snad svými góly pomůže i nová posila, Zdena Mach. Ten přichází na hostování z Mohelnice. Zápas se hraje v sobotu 8.9.2012 od 16:30 hod na Celtic parku v Libivé.

Sestava: Šťastný – Mach J., Kvasničák A., Šnévajs, Hojgr – Václav, Košátko M., Konečný, Košátko S. ml. (Vysoudil) – Vymlátil , Niessner
Jiří Horák, 05.09.2012 15:14