SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Celtic - Úsov 2:4

Ve třetím utkání se Celtic utkal s Úsovem, kterému se začátek sezony vydařil velice dobře. Z Palonína si odvezl výhru 1:4 a doma vyprovodil Hrabovou debaklem 11:0. Hráče Celticu tedy nečekalo nic lehkého.

Utkání začalo ve vysokém tempu a Celticu se podařilo v úvodních minutách skórovat. Po dobře odvedené práci po levé straně si Celtic vybojoval standartní situaci. Martin Košátko centroval na přední tyč, kde si naběhl Aleš Kvasničák a s pomocí úsovských hráčů dostal míč do sítě.  Celtic si nadále udržel tempo a dostával se do tutovek. Největší z nich měl Ondřej Zemánek, když šel sám na brankáře, ale na poslední chvíli mu tuto šanci překazil úsovský obránce. Celtic polevil ze hry a hosté toho využili. Po pěkně kombinaci vyrovnali a zanedlouho se po rohovém kopu ujali vedení. Domácí hráči se snažili, ale Úsov byl v prvním půli lepším týmem. Hostům se ještě těsně před poločasem podařilo navýšit vedení na 1:3.

Do druhého poločasu nastoupil Celtic jako vyměněný. Domácí hráči vyhrávali důležité souboje, nekazili přihrávky a úsovské do ničeho nepustili. Tato snaha přinesla pouze jednu větší příležitost. Při závaru u úsovské brány se domácí snažili dostat míč do sítě, ale ke vší smůle se jim to nepodařilo. Celtic přesto dokázal snížit stav na 2:3. Z přímého kopu se přesně k tyči trefil Martin Košátko. Následný tlak domácích bohužel žádnou velkou šanci nepřinesl, ba naopak. Hosté zakombinovali u libivské brány a upravili skóre na konečných 2:4. Tento gól byl velice sporný. Pomezní signalizoval ofsajd, ale hlavní rozhodčí byl přesvědčen o opaku. Celtic tedy podlehnul Úsovu 2:4. Domácí hráči přesto zaslouží velkou pochvalu za odmakaný druhý poločas.

Příští týden v sobotu vyjede Celtic do Třeštiny, kde ho čeká těžký zápas proti úřadujícímu mistrovi.

Sestava: Dřevický – Mach J. (Niessner), Kvasničák A., Šnévajs, Hojgr – Václav, Košátko M., Konečný, Košátko S. ml. – Vymlátil (Junek), Zemánek O. (Mach M.)

Jiří Horák, 27.08.2012 18:28