SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Celtic - Mírov 12:2

V posledním domácím zápase sezony se Celtic utkal s desátým Mírovem. Neočekávalo se snad nic jiného, než 3 body pro Celtic. Na žádost Mírova začal zápas netradičně již v 15 hodin.

Jedinou změnou v základní sestavě oproti minulému zápasu byl brankářský post, kdy za zraněného Libora Dřevického zaskočil Václav Šťastný. V úvodu utkání byl ale překvapivě nebezpečnější Mírov, který si vytvořil pár šancí, ale skórovat nedokázal. Skóre otevřel až Martin Mach z dorážky po neproměněné penaltě Aleše Kvasničáka. Celtic se tak ujal vedení a zanedlouho přidal další branku. Z rohového kopu se trefil Aleš Kvasničák a napravil tak neproměněnou penaltu. Mírovu se podařilo snižit z pokutového kopu. To bylo ale od hostů v prvním poločase vše. Dále už Celtic přidával jednu branku za druhou. Na 3:1 zvýšil po centru Ondra Zemánek. Čtvrtou branku přidal po úniku Standa Košátko ml. Pátý gól s pomocí teče mírovského hráče vstřelil Mira Konečný. Na 6:1 zvýšil opět Standa Košátko ml., kdy se trefil hlavou z rohového kopu. Poslední gól poločasu mohli diváci vidět po krásné dalekonosné střele Zdeny Václava. Poločas tedy skončil 7:1 a zápas už byl takřka rozhodnut.

V druhé půli se blýskl hattrickem Martin Košátko. Všechny góly byly po střele z dálky a v ani jednom případě neměl mírovský brankář šanci. Vynikajícími zákroky se také předvedl libivský brankář Vašek Šťastný a uchvátil jimi domácí diváky. Hosté přidali ještě jednu branku z penalty. Poslední dva góly Celticu vstřelili po individuálních akcích Mira Konečný a Martin Mach.

Utkání tak skončilo vysoko v poměru 12:2 a připomínalo spíše nějakou exhibici. Pro diváky to byl určitě atraktivní zápas a mohli se kochat parádními góly. Poslední zápas sehraje Celtic v Bohutíně v neděli 17. června v 16.30 a završí tak sezonu 2011/2012.

Sestava: Šťastný - Mach J., Kvasničák A., Šnévajs, Hojgr - Košátko S. ml., Košátko M., Konečný, Václav - Zemánek O., Mach M.

Jiří Horák, 12.06.2012 16:04