x
x
Přijeďte fandit a podpořit Celtic k zisku třech bodů v zápase na hřišti TJ Libina B v neděli 28. dubna. Utkání začíná v 16:00.

Tip: Vyčkejte 15 vteřin pro přehrání prezentace. Klávesou F11 zobrazíte prohlížeč přes celou obrazovku. Toto oznámení lze libovolně posouvat po stránce.

Přihlásit se! | Svátek slaví Oto
TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Celtic - Tatran Moravičany 1:1 (3:2p)

V sobotu 21. srpna se odehrál na libivském Celtic parku druhý domácí zápas. Po dvou remízách s Palonínem a Krchlebami chtěli kluci konečně zvítězit za 3 body. Téměř každý zápas v této soutěži se dá nazývat „derby“. A nebylo tomu jinak i v tomto případě, protože do Libivé zavítal tradiční rival z Moravičan. Určitou jiskru přidali i diváci, kterých přišlo požehnaně.

Hned v úvodu utkání bylo znát, že Libivá bude silnější na míči. Lépe kombinovala v obranné i záložní fázi. Bohužel chyběla přesná finální koncovka, a tak mnoho slibně rozjetých akcí skončilo v zázemí nebo v rukou brankáře Moravičan. V osmé minutě našel dlouhý centr od Aleše Kvasničáka z obrany Martina Košátka, ten posunul míč na Zdenu Macha před prázdnou bránu, čímž otevřel skóre utkání. Po prvním gólu následovala série spálených šancí hlavně ze strany domácích. Moravičany v prvním poločase zahrozily pouze jednou. Levý záložník vystřelil z větší vzdálenosti a jeho střela skončila na tyči brány Pavla Junka, který zaskakoval za chybějícího Tomáše Ťápala.

Druhý poločas se odehrál ve stejném duchu. Libivá se opět trápila s koncovkou a Moravičany pouze jednou zahrozily. Bohužel pro Libivou jedna šance stačila na vyrovnání v 55. minutě. Domácí si druhý poločas vytvořili spoustu standardních situací, rohů a střel z různých vzdáleností. Už to vypadalo nadějně, když šli 3 domácí hráči na osamělého obránce Moravičan, ale ani tato šance neskončila oslavou gólu. Skóre nezměnil ani Ondra Konečný, který v 90. minutě trefil hlavou břevno. Rozhodčí tak ukončil utkání za stavu 1:1 a Libivá šla už po třetí v řadě na penalty.

V penaltovém rozstřelu vynikl zaskakující gólman Pavel Junek, který sám chytil tři penalty a jednu vstřelil. Zasloužil se tedy velkým podílem, že si Libivá odnesla ze zápasu 2 body.

Po třech kolech má Celtic na kontě 5 bodů a další utkání odehraje v sobotu 16:30 v Zábřehu z pátého místa v tabulce.

Ondřej Konečný, 23.08.2021 14:28

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)