Přihlásit se! | Svátek slaví Adolf
Letní přestávka

Martin Košátko - TJ Tatran Písařov 8:4

Po dlouhé zimní přestávce nastoupil libivský Celtic k prvnímu mistrovskému utkání jarní části III. třídy proti soupeři z Písařova. Libivá vcházela na hřiště po úspěšné zimní přípravě, kdy ovládla memoriál Antonína Petrušky s bilancí 4 výher ze 4 odehraných utkání.

Kádr zelenobílých posílili také dva noví hráči - Josef Zbranek a Richard Reichel. K utkání kvůli administrativní chybě nemohl nastoupit kanonýr Ondřej Konečný, a taktéž Miroslav Řezníček a Antonín Byvan, což při absenci Tomáše Ťápala znamenalo nasazení na post brankáře jednoho z nově příchozích hráčů, Pepu Zbranka.

Začátek utkání se podařil lépe Celticu, když ve 12. minutě byl v pokutovém území faulován Milan Řehula. K nařízené penaltě se postavil Martin Košátko a bezpečně proměnil. Z brzkého vedení se ovšem zelenobílí příliš dlouho neradovali a již ve 14. minutě dokázali hosté využít zaváhání domácí obrany a stav utkání vyrovnali.

Zanedlouho poté udeřil Písařov znovu a v 17. minutě se ujal vedení 2:1. Ve 42. minutě prošel Zdena Mach z pravé strany hřiště do pokutového území, kde našel volného Martina, který se opět nemýlil a stav utkání dorovnal na 2:2. Bohužel pro domácí dokázali hosté strhnout vedení před koncem prvního poločasu znovu na svoji stranu, když libivští nezachytili dorážejícího hráče Písařova po volném přímém kopu. Do kabin tak domácí hráči odcházeli za stavu 2:3.

Druhá pětačtyřicetiminutovka vyšla lépe Libivé, zápas znovu rychle srovnala, protože se nemýlil kdo jiný než Martin Košátko, který zahrával přímý kop z hranice velkého vápna. Zelenobílí převzali otěže a hosté již nedokázali držet krok. Další gól tak na sebe nenechal dlouho čekat, znovu se prosadil Martin, tentokrát z přímého kopu. Libivá tak šla do vedení a udávala tempo zápasu. V 66. minuté vstřelil tentýž hráč již svůj pátý gól a vyrovnal tak letošní počin Ondru Konečného, který v tomto zápase rozdával radost fanouškům alespoň za výčepem.

Do konce zápasu však přidal Martin ještě další dvě branky, po krásné přihrávce od Jirku Krejčího si vychutnal hostujícho gólmana. Svůj poslední gól vstřelil netradičně hlavou. V závěru přidal 8. gól zápasu Milan Řehula. Libivá tak dokázala dvakrát dotáhnout náskok soupeře a vyhrát první soutěžní utkání v roce 2019. Speciální byl zápas pro Martina Košátka, který zastínil pětigólového Ondru a vytvořil nový klubový rekord, když dokázal v jednom zápase vstřelit rovných 7 gólů.

Tento týden má Celtic Libivá volno a k dalšímu soutěžnímu utkání se postaví na Celtic Parku 13. dubna v 15:30 proti sousední Lukavici.

Zdeněk Mach, 02.04.2019 07:08

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)