Celtic Libivá
Přihlásit se! | Svátek slaví Maxim
Nejbližší zápas
Loštice C - Celtic
neděle 4. června 17:00
Tréninky
čtvrtek 17:00
aktuality
<-Zpet Všechny novinky

Celtic Libivá - Podolí 5:0

Prázdniny pomalu končí a děti smutní. Pro fotbalové fanoušky je to ale dobrá zpráva, protože se rozjíždí kolotoč fotbalových utkání. Týmy měly možnost potrénovat fyzickou kondici a doplnit kádr o nové hráče. Trénování se libivským sice moc nedařilo, za to ale skauting vyšel na jedničku. Hráčské řady byly doplněny o čtyři nové hráče. Petr Čank uzavřel fotbalovou kapitolu v Mohelnici, aby mohl oblékat dres Celticu. Pavel Čank skončil v Lošticích a může tak hrát po boku svého staršího bratra. Honza Coufal obnovil svoji fotbalovou kariéru a kvarteto nováčků uzavírá Tomáš Petruška. První tři zmiňovaní se hned ukázali divákům na prvním zápase, který svedla Libivá s tradičním rivalem z Podolí.

Po sérii horkých dní přišlo ochlazení a přívalové deště. Bohužel to vyšlo právě na první zápas, který se odehrál 20. srpna v 16:30. Prudké lijáky měly za následek, že nepřišlo mnoho diváků. Ti, co přišli, ale určitě nelitovali, protože mohli vidět pět gólů, spoustu šancí a dokonce menší strkanici mezi dvěma hráči. Hned ve třetí minutě se ocitl sám před brankářem Martin Košátko. Jeho lob skončil bohužel mimo bránu. Do dalších šancí se dostali Jirka Krejčí, František Niessner a Honza Vymlátil. Všechny pokusy skončily za bránou, takže se skóre neměnilo. V 16. minutě trošku zatrnulo domácím fanouškům, protože podolský útočník se šikovným posunutím míče ocitl ve sprintu sám na bránu. Ondra Konečný na stoperu zatáhl za ruční brzdu a skluzem za cenu faulu zlikvidoval tuto nebezpečnou šanci. Rozhodčí tento zákrok ocenil žlutou kartou a trestný kop skončil vysoko nad bránou, kterou střežil Pavel Junek. První gól Libivé v novém ročníku fotbalové sezóny 22/23 přišel ve 33. minutě a postaral se o něj Martin Košátko, který propálil vše, co mu stálo v cestě z trestného kopu z pravé strany. Ze strany levé padl Martinův druhý gól krásnou přízemní střelou ze třiceti metrů. Ve 42. minutě byl faulovaný Honza Vymlátil nevybíravým skluzem na stojnou nohu. Honza byl plný emocí a v afektu strčil do soupeře. Ten si to nenechal líbit a oba aktéři se postarali o trochu nefotbalového vzrušení pro diváky. Rozhodčí ocenil šarvátku shodně po červené kartě na obou stranách, takže hráli oba týmy v deseti lidech. Poločas vyšel lépe domácím, kteří šli spokojení do kabin s dvougólovým vedením.

I když mělo Podolí šest hráčů na střídání, tak to vypadalo, že jim druhý poločas došel dech. V prvním poločase si dokázali hráči vybojovat několik trestných kopů i rohů. Druhá půle byla ale kompletně v režii domácích. Celtic držel míč na svých kopačkách, sebevědomě rozehrával míče po zemi zezadu na nabíhající spoluhráče. Hned ve třetí minutě druhé půle využil jednu z příležitostí nováček Petr Čank. Po tomto gólu přišla série spálených příležitostí. Smůlu prokopl až Martin Košátko, který v 71. minutě zkompletoval „hattrick“. Byl to Martinův jubilejní dvoustý gól v jeho fotbalové kariéře v dresu Celticu. K tomuto milníku Martinovi gratulujeme. 😊 Stav na konečných 5:0 uzavřel další nováček Honza Coufal v 84. minutě.

I když měl Celtic na svůj první zápas velikou absenci hráčů, když chyběli Mira Konečný, Aleš Kvasničák, Honza Hojgr, Vašek Šnévajs, Tonda Byvan, Zdena Mach a David Svoboda, tak i díky třem nováčkům zápas zvládl a v klidu si dokráčel pro vysokou výhru. Druhý zápas odehraje Libivá venku a to v sobotu 27. srpna ve 14:00 s loštickým „céčkem“.

Ondřej Konečný, 22.08.2022 13:43

Komentáře:

Franta Ten třetí gól měl jiného střelce😂😂
Jirka A jak to teda bylo, Franto?
Franta ten 3tí gól byl můj
Poslední příspěvek: 29.08.2022 10:02
Přidej komentář:
JménoText zprávy
Spam kód (Sečtěte: 233+jedna)

WANSOLUTION.CZ

Celtic Libivá - Fotbal.cz

Celtic Libivá - Vysledky.lidovky.cz

Celtic group - facebook.com Celtic Libivá - twitter.com Celtic channel - youtube.com

^ nahoru ^
Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)