Přihlásit se! | Svátek slaví Petr a Pavel
podzim 2022
Bude upřesněno

Moravičany - Celtic 1:6

Libivá v posledním venkovním utkání podzimní části sezóny 2021/2022 zajížděla na půdu nedalekých Moravičan. Po posledním nepovedeném zápase proti Lošticím se chtěli zelenobílí vrátit zpět na vítěznou vlnu. K tomu jim měl oproti předcházejícímu zápasu, kde zelenobílí řešili rozsáhlé personální problémy, pomoci také návrat některých hráčů základní sestavy.

Utkání začalo opatrně z obou stran a příliš fotbalové krásy nepřineslo, oba týmy hledaly svůj rytmus a čekaly, co vymyslí ten druhý. To se ovšem změnilo ve 25. minutě, kdy po faulu na polovině hřiště vyslal Jirka Krejčí rychlou rozehrávkou do samostatného průniku Zdenu Macha, který se tváří v tvář moravičanskému gólmanovi nemýlil. Za další minutu bylo pro Libivské ještě veseleji, jelikož rozvlnil síť Martin Košátko. Od této chvíle převzal Celtic iniciativu pevně do svých rukou a tlačil domácí borce. Do konce poločasu se tak ještě dokázali prosadit Pavel Junek a znovu Martin Košátko, kteří využili přihrávek od Zdenu Macha. Po prvním poločase tak bylo skóre 4:0 z pohledu Libivé.

Do druhého dějství šla Libivá s cílem neinkasovat a ideálně přidat další branky pro potěšení početného davu svých fanoušků. To se však nepodařilo, jelikož se po nedůrazném bránění prosadil hostující křídelní hráč a snížil stav utkání. Za nedlouho mohlo být ještě hůř, protože sudí nařídil po faulu v pokutovém území penaltu. Tonda Byvan však Libivou podržel a pokutový kop zlikvidoval. Tyto dvě facky Celticu stačily k tomu, aby znovu nastartoval své motory. Do dalších šancí se už hráči Moravičan nedostali, naopak Libivá několik slibných příležitostí zahodila. Naštěstí se však dva pokusy ujaly – střelcem těchto gólů byl Zdena Mach, který tak v tomto utkání zkompletoval hattrick.

Libivá si poradila s Moravičany překvapivě vysoko 6:1.

V posledním utkání podzimu nečeká na Celtic nic jednoduchého, jelikož na svém stánku přivítá dosud neporažený tým ze Zábřeha.

Po utkání pak na Libivou čeká již tradiční posezení u piva, u kterého zcela jistě dojde k vyhodnocení první poloviny sezóny a také nastínění plánů do budoucna.

Zdeněk Mach, 02.11.2021 22:08