x
x
Přijeďte fandit a podpořit Celtic k zisku třech bodů v zápase na hřišti TJ Libina B v neděli 28. dubna. Utkání začíná v 16:00.

Tip: Vyčkejte 15 vteřin pro přehrání prezentace. Klávesou F11 zobrazíte prohlížeč přes celou obrazovku. Toto oznámení lze libovolně posouvat po stránce.

Přihlásit se! | Svátek slaví Marek
TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Celtic - Sokol Lesnice B 3:1

Závěrečný zápas podzimu odehrál Celtic na domácí půdě a bylo to opět proti týmu z Lesnice. Poslední čtyři kola byla pro Libivou opravdu zajímavá. Nejdříve měli kluci volný víkend z důvodu lichého počtu týmů, následoval zápas s Lesnicí, a pak zase volné kolo. Po druhém volném týdnu přišel zápas se stejným soupeřem. První souboj vyhrál Celtic až na penalty po remíze 2:2, a když se měl druhý duel uskutečnit na Celtic parku, tak nikdo nečekal nic jiného než vítězství. I když se konala po zápase závěrečná a čekala se plná účast hráčů, tak se našlo pár omluvenek. Ze zdravotních důvodů je stále mimo Mira Konečný, Mira Řezníček a Aleš Kvasničák. Omluvenku z rodinných důvodů si vybrali David Svoboda, Honza Coufal, Milan Řehula a Tonda Byvan. Absence byla sice veliká, ale i tak měli kluci 2 hráče na střídání a byli dobře namotivováni. Počasí bylo fotbalové a za dobré divácké kulisy se jednalo o kvalitní fotbalový zážitek.

Začátek zápasu se vyvíjel úplně opačně než v prvním duelu. Tentokrát do zápasu vlétli hosté jak uragán a zasypávali domácí obranu protiútoky. Celtic měl plné ruce práce, aby ataky odrážel a párkrát měl i štěstí, že neinkasoval. Jedna šance se ale bohužel uchytila a Lesnice vedla od druhé minuty gólem hlavou 1:0. Dalších 20 minut byla Libivá pod tlakem a moc šancí si netvořila. Když ale na časomíře skočila 23. minuta, tak někdo přepl na dálkovém ovládání program, kde k vidění byl úplně jiný obraz hry. Po rohovém kopu domácích si obránce Lesnice dal vlastní gól hlavou. Stojí za zmínku, že hlavička to byla ukázková, za kterou by se nemusel stydět žádný útočník. Od tohoto momentu převzala otěže hry Libivá. Bylo neuvěřitelné sledovat, jak se Celtic dostal z pasivity do totálního nasazení a hosté naopak z aktivity do útlumu. Tolik šancí, co měl Celtic do konce poločasu, by mohly stačit minimálně na dva zápasy. Párkrát se jednalo o 100% šance, u kterých se všichni diváci drželi za vlasy. Ze všech pokusů se ujal pouze jeden, když Franta Niessner byl faulován v pokutovém území. K penaltě se postavil Martin Košátko a poslal Celtic do vedení 2:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin a byla škoda, že nepadl alespoň jeden další gól, který by přinesl potřebný klid.

Bránit vedení 2:1 je vždy ošemetné. Vedoucí tým je pod tlakem, aby neinkasoval, a naopak prohrávající tým je jen kousek od vyrovnání. Ve druhém poločase se ale vyznamenala obrana Libivé. Kluci hráli jako o život a Pavel Junek v bráně byl téměř bez práce. Všechny střely hostů byly zablokované nebo končily vysoko nad bránu. Každá rozvíjející se šance Lesnice byla rychle utnuta, takže potřebný tlak hostů nepřišel. Libivá soupeře celou druhou půlku tlačila a stále si tvořila slibné příležitosti. Bylo vidět, že kluci chtějí dát třetí potřebný gól a v podstatě rozhodnout zápas. Vytoužený gól přišel sice později, než se čekalo, ale vykouzlil všem domácím fandům radost na tváři. Vstřelil ho Martin Košátko ze standardní situace v 90. minutě a zpečetil tak osud soupeře na konečných 3:1.

Celtic přezimuje na druhém místě v tabulce, kde ztrácí 7 bodů na vedoucí Mohelnici. Na třetí Olešnici „B“ má 2 body náskok, ale vůči oběma týmům má Libivá odehraný o jeden zápas méně. První část sezóny se vydařila. Ve všech zápasech podávali kluci stabilní výkony a prohráli pouze jeden zápas proti Mohelnici „B“ těsně 2:1, takže se není za co stydět. Teď čeká všechny pětiměsíční pauza a na jaře se uvidí, který tým absolvoval zimní přípravu lépe.

Ondřej Konečný, 04.11.2022 10:50

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)