TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Celtic - TJ Sokol Lukavice 6:1

Po vysoké výhře nad Písařovem chtěli hráči pokračovat ve vynikající formě získané ze zimního turnaje, ale z důvodu lichého počtu týmů v soutěži si museli odpočinout, a tak po týdnu, opět na domácím hřišti, přivítali Lukavici.

Třetí kolo nabídlo pravé skotské počasí, kdy byla zima a pršelo, pro hráče příjemné podmínky, ale pro fanoušky už nikoliv, což se projevilo účastní v hledišti, i přes oblíbenost tohoto derby. Ti, kteří nakonec dorazili určitě nelitovali, protože zápas nabídl spoustu gólů i jeden incident, který by se dal zařadit do boxerského sportu.

Domácí hráči na Lukavici vlétli hned od začátku zápasu. Tento aktivní pressing dostával hosty pod veliký tlak a nabízel spoustu šancí pro libivské. Domácí využili hned první roh ve 4. minutě, kdy Martin Košátko rozehrál na krátko, potáhl balón podél lajny a přihrál do vápna Jirkovi Krejčímu, kterému se jeho střela odrazila od břevna do brány. O 3 minuty později se dostali hosté na soupeřovu polovinu do pokutového území a po velice sporné situaci, kdy to vypadalo, že byl faulován domácí hráč, odpískal rozhodčí penaltu proti Libivé. Jakub Šenk penaltu proměnil a bylo tak srovnáno.

Další půl hodina hry byla bez gólu, ale se spoustou šancí z libivské strany. Domácí se tlačili do soupeřovi brány, ale bohužel vždy chyběla finální přihrávka nebo kousek štěstí při střelách z dálky. V 37. minutě se však jedna akce podařila a Martin Košátko se dostal před brankáře, kdy si ho obhodil a hostujícímu gólmanovi nezbývalo nic jiného, než Martina faulovat. K penaltě se postavil kapitán Mirek Konečný a s přehledem ji proměnil. O 4 minuty později nastala na polovině hřiště situace, která značně ovlivnila vývoj utkání. Po obyčejném faulu Mirka Řezníčka neudržel lukavický hráč nervy na uzdě a boxerským úderem do obličeje Mirkovi rozrazil bradu. Po tomto zákroku nenásledovalo nic jiného než červená karta pro hostujícího hráče a bohužel jeden steh v nemocnici pro domácího obránce.

Oslabená Lukavice evidentně bez fyzického fondu už druhý poločas neměla sílu vzdorovat a na hostujícího gólmana se valila jedna šance za druhou. V 49. minutě se trefil Ondra Konečný, který využil nahrávku z pravé strany od Martina Košátka. David Svoboda, který nahradil v druhé půli zraněného Mirka Řezníčka, využil nabídku od Ondry Konečného a zvýšil skóre na 4:1. V 74. minutě se dočkal i sedmigólový Martin, který navýšil své střelecké konto na 16 branek. Gólový stav uzavřel Ondra Konečný v 80. minutě, který dorazil vyraženou střelu od Vaška Šnévajse.

I druhý zápas skončil hokejovým výsledkem se šťastným koncem pro Libivou. Svou vítěznou šňůrku může Celtic prodloužit opět doma v sobotu 20. dubna proti  „B“ týmu z Leštiny. Začátek zápasu je v 16:00.

Střelci: 4. Krejčí Jiří, 37. Konečný Miroslav (pen.), 49. Konečný Ondřej, 53. Svoboda David, 74. Košátko Martin, 80. Konečný Ondřej - 7. Šenk Jakub (pen.)

Ondřej Konečný, 15.04.2019 10:43

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)