Celtic - TJ Sokol Jedlí
23. března 2019 v 15 hod.
středa, pátek 18:00

TJ Libina B - Celtic 5:1

Po pěti zápasové výherní šňůře s papírově slabšími soupeři zavítal třetí Celtic na půdu Libiny, které patřila druhá příčka tabulky. Celtic za svou historii v Libině nikdy nevyhrál a hráči chtěli toto prokletí konečně prolomit.

Začátek utkání patřil jednoznačně Libivé. V první šanci se ocitl Honza Coufal, když si naběhl na krásný centr z pravé strany, ale hlavičkoval bohužel jen doprostřed brány a trefil stojícího gólmana. Za pár minut se ocitl ve stoprocentní šanci Martin Košátko. Dostal krásnou přihrávku ze středu hřiště a objevil se z levé strany sám před gólmanem. Šanci zakončil nepřesně, špatně došlápl, a vypadalo to na vystřídání. Naštěstí to nebylo tak vážné a Martin naskočil znovu do hry. Po slibném začátku zápasu udeřili hosté. Jejich taktita spočívala v nakopávaných dlouhých křižných míčů, které dělali Celticu problémy. Z jednoho křižného míče hosté vytěžili centr z levé strany a libinský útočník vstřelil hlavou první gól. V 36. minutě se zranil libivský kanonýr Ondra Konečný a tak se šlo do kabin se sklopenými hlavami za stavu 1:0.

O půlce si Celtic v kabině řekl pár věcí, které je potřeba změnit a namotivoval se na druhý poločas. Přece jen se bojovalo o druhé místo a Libivá po tomto milníku opravdu toužila. Bohužel věci nešly dle představ a Libivá taktiku z kabin nechala jen v kabinách. Už v 51. minutě inkasovala Libivá druhou branku z rohu. Celý druhý poločas měla už Libina více ze hry a dlouhými balóny za obranu se dostávala lehce před osamoceného Tomáše Ťápala v libivské bráně. Tomáš pár šancí zlikvidoval, ale přišla 67. minuta a s ní třetí gól. O tři minuty později hosté přidali další a stav 4:0 byl pro Celtic velice nepříznivý. Libivá se snažila změnit tempo a přidat taky nějaký gól. Pár šancí přišlo, ale Vašek Šnévajs trefil pouze tyč a další střely skončili mimo branku nebo si s nimi domácí gólman poradil. V 82. minutě hosté přidali opět z rohu pátý gól a potvrdili, že se jim doma opravdu daří. Martin Košátko uzavřel brankové konto v 86. minutě, když vstřelil čestný gól Libivé z přímého kopu.

Boj Libivé o druhé místo se nevydařil dle představ, ale stále je dost zápasů, aby se Libivá zvedla a navýšila tak bodové konto v tabulce. V dalším kole to však bude opět velice těžké utkání. Celtic hostí doma první tým tabulky - v podzimní části ještě neporažené Loštice B. Utkání se odehraje v sobotu 27. října 2018 o půl třetí.

Ondřej Konečný, 23.10.2018 19:19

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)