Celtic - TJ Sokol Jedlí
23. března 2019 v 15 hod.
středa, pátek 18:00

Celtic - Bludov B 7:0

Fotbalová sezóna je v plném proudu a v 9. kole přivítal Celtic na domácí půdě B tým z Bludova. Papírově slabší soupeř se objevil v Libivé vůbec poprvé, takže nikdo nevěděl, co může od tohoto týmu očekávat. Po dlouhé době byla v Libivé nádherná tráva a i díky počasí, které bylo pro fotbal ideální, se dal očekávat kvalitní zápas.

Při absenci tří hráčů základní sestavy Mirka Řezníčka, Mirka Konečného a Zdenu Macha se v základní sestavě objevil cizinec z Rumunska George Berdila. Zaskočit na fotbal musel i Jan Vymlátil, kterého trápí kolena. Od začátku zápasu nastoupil v sestavě také hrající trenér „Pepé“. Libivá se od začátku zápasu chopila otěží a diktovala tempo hry. Brzy byly k vidění první šance Celticu a na hostující obranu byl vyvíjen velký tlak. Bludov tento tlak přestál a následně si vytvořil dvě šance. Po zaváhání domácího gólmana se pohyboval balón po brankové čáře, ale naštěstí tato situace neskončila gólem. Druhá šance hostujícího týmu skončila postavením útočníka mimo hru a to bylo vše, co hosté ukázali na útočné půli. Ve 21. minutě vyběhl oblouk kolem pokutového území Ondra Konečný, který dostal krásnou přihrávku mezi beky. Z této pozice se Ondra nemýlil a otevřel skóre. Za 11 minut později vystřelil na bránu Milan Řehula. Z této střely trefil obránce, který si srazil balón do brány a bylo to 2:0. Za tohoto stavu rozhodčí Slončík odpískal poločas a šlo se do kabin.

Druhý poločas doplnil tým Miroslav Konečný, který stihl přijet aspoň na druhou 45-minutovku. Kdo byl v Libivé na fotbale, tak se musel jednoznačně bavit, protože druhá půle nabídla gólové hody. Hned v 48. minutě prodloužil Ondra Konečný „trestňák“ Martina Košátka a skóre se posunulo na 3:0 pro Celtic. V 63. minutě dostal Ondra Konečný balón do běhu za obranu a zmiňovaný útočník vsítil „hattrick“. Bylo vidět, že je Ondra při chuti a jeho touha po gólech nevyhasla. O dvě minuty později si opět tentýž hráč obhodil hostujícího stopera a k pravé tyči nekompromisně zakončil na 5:0. Svoje gólové konto si rozšířil i Martin Košátko, který si krásně narazil s hrajícím trenérem Pepém a navýšil skóre na 6:0. Svůj pátý gól přidal Ondra Konečný v 84. minutě dalekonosnou střelou z 30 metrů a stanovil závěrečné skóre na 7:0.

V tomto domácím zápase si Celtic po dlouhé době pěkně zastřílel. Doufejme, že mu to vydrží i v dalším kole, kdy se jede do nejvzdálenějšího místa v soutěži, do Malé Moravy. Zápas se odehraje v sobotu 6. října v 15:00.

Ondřej Konečný, 02.10.2018 09:58

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)