Celtic - TJ Sokol Jedlí
23. března 2019 v 15 hod.
středa, pátek 18:00

TJ Tatran Písařov - Celtic 3:1

Ve 2. kole III. třídy zajížděl Celtic na půdu TJ Tatranu Písařov netradičně v neděli 19. srpna. Libivští chtěli navázat na výhru v úvodním kole, to se jim však nakonec, především kvůli chybám v obraně a nepřesnostem v zakončení, nepodařilo.

Začátek zápasu se pro zelenobílé nevyvíjel vůbec dobře, když hned zkraje utkání musel ze zápasu odstoupit Honza Mach, který si přivodil zranění kolene a do konce podzimní části tak bude
pravděpodobně mimo hru. Celtic nezachytil úvod utkání ani herně, z čehož pramenil faul ve vlastním pokutovém území a proměněná penalta domácích. Tento gól ovšem hráče Celticu naopak zvedl k lepšímu výkonu a domácí tým zatlačili, nicméně tento tlak ke kýženému vyrovnání nevedl. Domácí celek, který pro tento zápas zvolil taktiku dlouhých nakopávaných míčů, odolával a z ojedinělé akce u konce první půle dokonce navýšil své vedení ranou zpoza pokutového území. Celtic ovšem i přes druhý inkasovaný gól dál tlačil a také se dočkal snížení stavu, kdy se po rohovém kopu prosadil kdo jiný než Ondřej Konečný.

Do druhého poločasu Celtic nastoupil s jasným cílem zápas otočit, v první půli byl navíc lepším
týmem. Vývoj utkání byl stejný jako v prvním poločase, Celtic tlačil domácí tým, nicméně zakončení postrádalo razanci či přesnost, a tak byl stav pro hostí stále nepříznivý. Zhruba v 70. minutě se povedlo Libivé vstřelit vyrovnávající gól, opět po krásném centru na kanonýra Ondřeje Konečného, který se hlavou nemýlil, ovšem pro sporný offside gól nebyl uznán. Posledním hřebíčkem do libivské „rakve“ se stal šťastný gól domácího týmu, kdy Mira Řezníček odkopl míč z vlasntího pokutového území pouze do domácího útočníka, od kterého se míč odrazil do brány.
Zbytek zápasu se po třetím gólu domácích již pouze dohrával a Libivá tak ve 2. kole utrpěla porážku 3:1.

Tento víkend má Celtic volno a znovu se objeví na hřišti opět ve venkovním zápase v neděli 2. září v 16:00 na půdě nedaleké Lukavice.

Zdeněk Mach, 22.08.2018 21:40

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)