x
x
Přijeďte fandit a podpořit Celtic k zisku třech bodů v zápase na hřišti TJ Libina B v neděli 28. dubna. Utkání začíná v 16:00.

Tip: Vyčkejte 15 vteřin pro přehrání prezentace. Klávesou F11 zobrazíte prohlížeč přes celou obrazovku. Toto oznámení lze libovolně posouvat po stránce.

Přihlásit se! | Svátek slaví Marek
TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Hvozd - Celtic 3:5

V 10. kole 1. B třídy vyjížděl Celtic na venkovní utkání do Hvozdu, kde jej čekal papírově hratelný soupeř. Libivá už potřebovala výhru jako sůl, aby se bodově dotáhla týmy ze spodku tabulky a nekrčila se s velkou ztrátou na poslední příčce. Tři body tedy byly cílem této mise. Celticu opět chybělo několik hráču základní sestavy, ale na předvedené hře to nebylo znát.

Hned ve 2. minutě utkání odpískal rozhodčí sporný faul za hranicí šestnáctky a dal tak jasně najevo, že bude pískat kdejaké kontakty a na tvrdší hru si nepotrpí. Z následné standardky exekutor zakroutil míč přesně k tyči a otevřel tak skóre. Netrvalo ale dlouho a Celtic se radoval z vyrovnání. Jarda Kožela přezval na polovině hřiště míč a po individuálním průniku přes pravou stranu přesně zakončil. Libivá měla v dalším průběhu utkání převahu, ale po chybné rozehrávce obrany obdržela branku a znovu prohrávala. Celtic ale dále na malém hřišti převyšoval soupeře a v krátkém časovém sledu před koncem první půle nasázel domácím tři branky a ujal se vedení. Vyrovnávací branku zařídil Mira Řezníček, když zavěsil hlavou z rohového kopu. O třetí gól se postaral Martin Wagner, když prodloužil míč po dlouhém autu Vaška Šnévajse a domácí hráč si jej neštastně srazil do vlastní branky. Na poločasových konečných 2:4 vsítil opět Martin Wagner, který po předchozím brejku dostal naservírováno od Jardu Koželu a z první se nemýlil.

Domácí Hvozd nechtěl dát Celticu nic zadarmo a ve druhé půli přitlačil. Spoléhal se zejména na dlouhé nákopy za obranu. Domácím se podařilo snížit v 59. minutě, kdy se po přetaženém centru dostal míč před branku Ondry Zemánka a tam nikým nehlídaný hráč splnil lehkou úlohu a skóroval. O deset minut později to nevypadalo pro Celtic vůbec dobře. Jirka Krejčí dostal totiž za protesty k rozhodčímu druhou žlutou kartu a na zbývajících dvacet minut tak oslabil svůj mančaft. Celticu se přesto podařilo ještě navýšit, když se opět po individuální akci prosadil Jarda Kožela. Následné nákopy domácích zachytila libivská obrana nebo gólman Ondra Zemánek. Celtic si tedy z Hvozdu odváží velmi cenné 3 body.

V příštím kole bude Celtic hostit FK Nemilany, které momentálně okupují 2. příčku. Na Celtic parku se ale nikomu nehraje lehce a Libivá se bude snažit urvat nějaké body a možná se tak odlepit z chvostu tabulky.

Branky: 2. Krásný, 20. Muzikant, 59. Dvořák - 6., 76. Kožela, 37. Řezníček, 39., 41. Wagner

ŽK: 51. Procházka - 25., 69. Krejčí, 77. Junek, 78. Mičker, 88. Wagner. ČK: 69. Krejčí

Sestava: Zemánek - Šnévajs, Řezníček, Řehula, Mičker (86. Horák J.) - Košátko S., Krejčí, Junek, Konečný M. - Kožela, Wagner

Stanislav Košátko ml., 09.10.2016 19:30

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)