x
x
Přijeďte fandit a podpořit Celtic k zisku třech bodů v zápase na hřišti TJ Libina B v neděli 21. října. Utkání začíná v 14:30.

Tip: Vyčkejte 15 vteřin pro přehrání prezentace. Klávesou F11 zobrazíte prohlížeč přes celou obrazovku. Toto oznámení lze libovolně posouvat po stránce.

Přihlásit se! | Svátek slaví Brigita
TJ Libina B - Celtic
neděle 21. října 2018 14:30
středa, pátek 18:00

Kostelec na Hané - Celtic 4:0

Již osmé kolo aktuální fotbalové sezóny, v Clean4you 1.B třídě skupiny B, olomouckého kraje, nabídlo duel dvou týmů z opačných konců tabulky. Celtic byl před tímto nedělním zápasem na předposledním místě tabulky, po sobotní výhře SK Zvole nad Smržicemi (2:1), byl potom dokonce poslední. Aby tomu tak nebylo nadále, musel bodovat, k čemuž příliš nepřispěl los, který libivským tentokrát přisoudil soupeře z Kostelce na Hané, tedy týmu, který byl doposud na místě druhém.

Celtic dorazil na parádně připravené hřiště v Kostelci bez dosavadní opory středových řad Jirky Krejčího i několika dalších hráčů. Zápas se od samého začátku nevyvíjel pro Celtic nijak tragicky, jak by se na první pohled do celkové tabulky a především konečný výsledek, mohlo zdát. Libivé se po většinu prvního poločasu dařilo držet soupeře na uzdě, kdy Celtic nikam nespěchal a hrál především ze zajištěné obrany. Soupeř si několik slibných šancí vypracoval, ale doposud selhával ve finální přihrávce a především koncovce. Nicméně i Celtic měl několik nadějně rozjetých situací, kterým ale chybělo kloudné zakončení, takže bránu domácích prakticky neohrozil. Ať už to bylo při akcích Jardu Koželu, Martina Košátka, Pavla Junka či Milana Řehulu. Když už to vypadalo, že hráči Libivé našli recept na to, jak soupeře udržet, kostelečtí udeřili ve 34. minutě při rohovém kopu, kdy Milan Řehula na poslední chvíli před zakončením domácího hráče zasáhl míč rukou. Penalta! Ondra Zemánek tipnul správně stranu, na míč si dokonce sáhl, ale dělovce domácího Grepla neměl šanci čelit.  Konec poločasu se potom dohrával poměrně v klidu a skončil pro Celtic stále hratelným výsledkem 1:0.

Do druhého poločasu nastoupila Libivá s cílem pokusit se především vstřelit gól a potrápit tak domácího favorita. Nicméně ve 47. minutě, opět při rohovém kopu domácích, zakončoval naprosto bezchybně hlavou domácí Kankovský. Při následné rychlé snaze o brejk, který hasil domácí brankář nákopem až za libivskou obranu, za niž si sběhl domácí Preisler, hráčům Celticu nedal šanci svojí rychlostí a zvyšoval již na 3:0 pro domácí. Výsledek potom pečetil o několik minut později po chybné rozehrávce v hostující defenzivě Móri. 57. Minuta, 4:0. Zbytek druhého poločasu domácí kontrolovali, ale ani hosté nebyli bez náznaků šancí, nicméně se tyto nepodařilo dotahovat až do finálního zakončení.

Celtic nepředvedl výkon, za který by se musel stydět, čemuž ovšem neodpovídá výsledek, jež je nicméně důsledkem, jak už to ve fotbale bývá, především vlastních chyb. Libivá se tak po osmém kole nachází na posledním místě, o skóre s předposledními Smržicemi. O jeden, respektive dva body více mají potom tradiční rivalové TJ Libina a SK Zvole, což znamená, že Celtic si pořád drží naději postoupit v tabulce výše. Přijďte proto tým podpořit na nejbližší zápas v sobotu 1.10.2016 od 15:00 se soupeřem z Jesence.

Sestava: Zemánek O., Řezníček, Šnévajs, Kvasničák, Konečný O., Mičker, Košátko M. (62. Konečný M.), Řehula (77. Horák J.), Kožela, Junek (34. Wagner), Mach J (51. Hojgr).

Jan Mach, 27.09.2016 08:43

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)