Přihlásit se! | Svátek slaví Doubravka
Celtic - Ruda n. Mor. A
25.3.2018 15:00

Celtic - Sokol Doloplazy 6:5

Sedmé kolo nabídlo divákům velice atraktivní podívanou plnou zvratů a gólových situací. Libivá měla na začátku těžkou pozici, protože se v tabulce držela poslední příčky se třemi body, Doloplazy proto s devíti body a prozatímní šestou příčkou byly papírově silnější soupeř. Pro Celtic to však byla velká výzva.

Utkání začalo při vydatném dešti opatrně z obou stran. Nikdo se nepouštěl do přímého útoku a mužstva hrála se zajištěné obrany. Prvních dvacet minut jsme mohli vidět pár střel z větší vzdálenosti a střely z velkých úhlů od brány. Více akcí mělo mužstvo Doloplazů, ale ve 24. minutě Celtic rozehrál krásnou akci, kde Jirka Krejčí posunul míč ze středu na levý kraj Martinu Košátkovi a ten přihrávkou po zemi našel ve vápně Pavla Junka, který se ze dvou metrů nemílil a vsítil první branku. Hosté možná chtěli na obdrženou branku rychle zareagovat a po rozehře se hodně vytáhli. Vybojovali si roh, který Ondra Konečný odhlavičkoval pryč z vápna na Jirku Krejčího, který hned z první poslal 50-metrovým pasem Jardu Koželu do brejku, ten utekl vysunuté obraně a přehodil golmana. Libivá tedy v 25. minutě vedla o dvě branky.

Po tomto gólu zavládl mezi hráči Celticu klid a ti začali kontrolovat hru. Vypadalo to, že do kabin se bude odcházet za stavu 2:0, ale bohužel poslední pětiminutovka přinesla studenou sprchu pro domácí. Libivá zahrávala tři rohové kopy po sobě a při posledním z nich měl blízko ke gólu Ondra Konečný, který odražený balón poslal na bránu, avšak trefil spoluhráče a hosté šli do rychlého protiútoku a tento brejk ve 41. minutě proměnili. Ve 43. minutě přistál odhlavičkovaný balón z vápna Celticu na kopačku hostujícího záložníka a ten vyrovnal na 2:2 střelou z dvacetimetrů k tyči. První poločas přinesl 4 góly, a kdo čekal nudný druhý poločas, tak se velice mýlil.

Obě mužstva se během pauzy nahecovala a vlétla do druhého poločasu na plný plyn. Hrálo se nahoru, dolů a mokrý trávník přispěl k rychlejší a pohlednější hře. První gól druhého poločasu přinesl rohový kop v 54. minutě. Honza Mičker prodloužil balón na první tyč a Milan Řehula jej pohotově dorazil do brány. Bohužel se Celtic neradoval dlouho, protože v 55. minutě si vybral slabší chvilku v bráně Ondra Zemánek a jednoduchý centr mu propadl mezi nohama. Bylo opět srovnáno. O tři minuty později Milan Řehula vypálil z 25-metrů a po nešťastné teči hostujícího obránce balón zapadl za gólmanova záda. Znovu se opakovala situace, kdy se domácí Celtic neradoval dlouho, protože v 59. minutě hosté vtřelili branku po průniku pravou stranou. Nepříjemná situace nastala v 82. minutě, když se hosté dostali dlouhým nákopem do přečíslení a přesnou náhravku z levé strany útočník Doloplazů využil a trefil míč k pravé tyči.

Trenér Honza Vymlátil zariskoval a za nepříznivého skóre 4:5 z pohledu domácích poslal stopera Ondru Konečného na hrot a obrana hrála ve třech. Toto rozhodnutí přineslo ovoce v 86. minutě. Ondra podržel balón, nahrál přesně na Jardu Koželu, který byl faulován tesně před pokutovým územím. Standardku Jarda využil a srovnal na 5:5. Hosté se už smířili s remízovým výsledkem, ale domácí ještě chtěli urvat vítězství. Po závaru před pokutovým územím hostů zahrál hostující obránce rukou a rozehrávala se další zajímavá standardní situace. Jarda Kožela si opět vzal mít do svých rukou a tvrdou střelou kolem zdi trefil vítězný gól.

Domácí se tedy mohli, po velké přestřelce, radovat z výhry a odrazit se ode dna tabulky. Příští týden jede Libivá do Kostelce na Hané, kde odehraje zápas se třetím mužstvem I.B třídy.

Ondřej Konečný, 21.09.2016 21:22

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)