TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Velká Bystřice - Celtic 5:2

V rámci 6. kola cestoval Celtic k zápasu do Velké Bystřice. Libivá po porážce se Zvolí okupovala poslední příčku tabulky a výhra nad soupeřem, který měl pouze o jeden bod více jej mohla posunout téměř na její střed.

Utkání začalo ve vysokém tempu a hrálo se nahoru dolů, každý z týmů narážel se svým útokem na obranný val těsně před velkým vápnem. Musíme podotknout, že místní hřiště patří svou velikostí k nadprůměrným a v kombinaci s 30-stupňovým parnem, bylo otázkou času, kdy se na hráčích projeví únava, ze které vyplynou chyby. První gól padnul z rohového kopu a to bohužel do sítě Celticu, i když hosté marně reklamovali faul hlavičkujícího hráče na Honzu Mičkera, ale i přesto se domácí ujali vedení 1:0. Neradovali se však dlouho. Pět minut poté se dostal k odraženému míči Martin Košátko a ze vzdálenosti třiceti metrů vypálit na bránu domácích, jeden z obránců střelu zblokoval, ale míč se opět odrazit na jeho nohu, kterou tentokrát vymetl levou šibenici a srovnal skóre na 1:1. O 7 minut později bylo pro Celtic ještě lépe. Mira Konečný se na půlce hřiště uvolnil s míčem, přetáhl hru na druhou stranu na Jardu Koželu, který balón potáhl na hranici šestnáctky a přesně vypálit k levé tyči soupeřovi brány. Avšak jak to tak v poslední době bývá, vedení si Celtic neudržel, když po rohovém kopu nikdo včas nedostoupil hráče, jež si vklidu stihl zpracovat odražený míč, potáhnout na střed a podobnou střelou jako u předchozího gólu srovnat na 2:2. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Domácí hráči cítili šanci zápas otočit ve svůj prospěch a ještě zvýšili svoji aktivitu. Celtic přestal stíhat, byl u všeho o krok později a v podstatě sledoval soupeřovi kombinace, které obrana společně s výborně chytajícím Ondrou Zemánkem s vypětím posledních sil likvidovala. Bystřičtí byli za svou aktivitu odměněni v 75. minutě, kdy se přesně časovanou přihrávkou dostali za obranu a jeden z nabíhajících útočníků vrátil domácím vedení, když dorážel míč do odkryté brány. Od té chvíle byla hra v režii Velké Bystřice. Do konce zápasu přidali ještě dvě branky a uzavřeli skóre na konečných 5:2.

Celtic utrpěl další porážku a se třemi body se krčí na posledním místě tabulky. Změna může přijít již tuto sobotu v domácím zápase proti Doloplazům. Začátek sezóny si vybírá nováčkovskou daň a je jenom otázkou času, kdy se situace změní a naši borci opět okusí pocit vítězství.

Branky: 18. Pospíšil Vojtěch, 38. Wenzel Jan, 75. Tomek Zdeněk, 80. Kaczmarczyk Martin, 85. Kadlec Lukáš - 21. Košátko Martin, 28. Kožela Jaroslav.

Rozhodčí: Šmíd Jaroslav - Valouch Jiří, Petr Zdenek.

Sestava: Zemánek O. - Mičker J., Konečný O., Kvasničák A., Šnévajs V. - Konečný M. (63. Mach J.), Řehula M., Košátko M., Konečný M. (60. Řezníček M.), Krejčí J. - Kožela

Miroslav Konečný, 14.09.2016 21:23

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)