TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Celtic - Loučná nad Desnou 6:0

Celtic na domácí půdě opět úřadoval, hostům z Loučné nasázel šest branek a vrací se do čela tabulky především díky remíze Vikýřovic s Petrovem. V posledním utkání podzimní části sezony mohl být tedy trenér Vymlátil spokojen.

Celtic - Loučná nad Desnou

O zápase rozhodlo prakticky úvodních dvacet minut, kdy se Libivé podařilo soupeři vsítit pět branek. Už v 5. minutě otevřel gólový účet stoper Ondra Konečný, kdy se štěstím dostal míč za brankovou čáru a svou třetí brankou v sezoně poslal zelenobílé do rychlého vedení. 12. minuta přinesla navýšení a střelcem nebyl nikdo jiný než kanonýr Jarda Kožela, který využil hrubou chybu obránce a postupoval sám na gólmana, kterého s přehledem překonal. Hosté dokázali zahrozit pouze z brejkové situace, ale jejich koncovka byla nepřesná. Gólman Drechsler byl jinak téměř bez práce. Na 3:0 zvýšil druhý ze stoperů Aleš Kvasničák, kdy hlavou uklidil centr Martina Košátka ze standardní situace u postranní čáry. Další dvě branky zelenobílých přidal v rozmezí pěti minut Jarda Kožela, kdy v prvním případě přeloboval brankáře a ve druhém završil své sólo přesným zakončením k tyči. Celtic do konce půle v klidu kontroloval hru a do kabin šel tedy s pětigólovým náskokem.

Druhá půle byla už místami nahoru dolů a Loučná se dokázala dostat do několika slibných šancí. Hosté měli ale velkou smůlu v koncovce, kdy nedokázali trefit odkrytou branku. Další šance zneškodnil brankář Drechsler. Prázdnou branku na druhé straně také trestuhodně netrefil Jarda Kožela, nutno podotknout, že povrch na Celtic parku je ve velmi špatném stavu a viditelné problémy měli někdy i domácí hráči. Šestou branku utkání vstřelil v 80. minutě opět Jarda Kožela, kdy zužitkoval přesnou diagonální přihrávku Aleše Kvasničáka. Celtic tedy znovu dokázal na domácí půdě vyhrát rozdílem třídy a připisuje si další důležité body v honbě za titulem.

Přiští týden v sobotu 7. listopadu vyzve Libivá v rámci předehrávky jara celek z Moravičan, což je zároveň poslední utkání v kalendářním roce. Začátek zapásu je ve 14 hod.

Branky: 5. Konečný O., 15. Kvasničák, 12., 19., 21., 80. Kožela

ŽK: 24. Košátko S. – 24. Šabršula. Diváci: 60

Sestava Celticu: Drechsler – Mach J. (46. Šnévajs), Konečný O., Kvasničák, Řezníček – Řehula (32. Konečný M.), Košátko M. (61. Niessner), Mach Z., - Košátko S., Zemánek O. (61. Horák M.), Kožela

Stanislav Košátko ml., 01.11.2015 12:42

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)