x
x
Přijeďte fandit a podpořit Celtic k zisku třech bodů v zápase na hřišti TJ Libina B v neděli 21. října. Utkání začíná v 14:30.

Tip: Vyčkejte 15 vteřin pro přehrání prezentace. Klávesou F11 zobrazíte prohlížeč přes celou obrazovku. Toto oznámení lze libovolně posouvat po stránce.

Přihlásit se! | Svátek slaví Brigita
TJ Libina B - Celtic
neděle 21. října 2018 14:30
středa, pátek 18:00

Celtic - Bratrušov 2:2

V dalším kole okresního přeboru se měl Celtic možnost předvést po třech týdnech opět na domácí půdě Celtic parku. Trenér Vymlátil měl k dispozici opět všechny hráče základní sestavy a Libivá byla tak před utkáním favoritem. Bratrušov se však nenechal zahanbit a proběhla dělba bodů.

Na začátku utkání byl aktivnější domácí Celtic a působil jistějším dojmem. Nejvíce hostům zatápěl po levém křídle Jarda Kožela, který stál u zrodu první branky, když po úniku nahrával do velice slibné pozice volnému Zdenovi Machovi, který se nemýlil. Libivá útočila i nadále, Jarda Kožela mířil přesnou střelou k tyči, kterou naneštěstí stihnul zblokovat přebíhající spoluhráč. Tutovku měl na kopačce také Pavel Junek, zakončoval však pouze na brankáře. Bratrušovu se během úvodních třiceti minut nedařilo nijak dostat do tempa, ovšem po ojedinělé akci a nedůraznosti libivské obrany se hostům podařilo vyrovnat. Útočník Matys předběhl obránce a překonal také vybíhajícího gólmana Drechslera. Libivé se už do konce půle nedařilo jako v úvodu a vykazovala mnoho nepřesností. Ukončení první půle tak bylo vítané.

Druhý poločas nabídnul z pohledu obou stran hodně šancí, několikrát také skvěle zlikvidoval bratrušovské útoky svými pohotovými výběhy Radek Drechsler. Za Celtic měl na levačce obrovskou šanci stoper Ondra Konečný, ale míč zakončil z blízkosti velmi nepřesně. Velkou aktivitu vykazoval střídající Ondra Zemánek, při jeho postupu na gólmana se rozhodl přihrát na volného Jardu Koželu, ten byl však už v ofsajdové pozici. Při zahrávání rohového kopu Celticu se soupeř zmocnil míče a efektním protiútokem zasadil zelenobílým ránu v podobě branky. Celtic soustředil všechny síly do útoku, což se vyplatilo. V pokutovém území byl poslán k zemi Ondra Zemánek a rozhodčí nařídil pokutový kop, což se hostům velmi nelíbilo. Nařízení to bylo přísné, Jarda Kožela však penaltu proměnil a srovnal stav na 2:2. Rozhodčí si nejspíš svoje rozhodnutí uvědomil a v závěru utkání tak Libivé znepříjemnil poslední minuty, když odpískal čistý skluz na míč Aleše Kvasničáka při zabránění úniku záložníka hostí, Lipky. Na výsledku se však už nic nezměnilo a oba celky si tak vzaly z tohoto utkání po bodu.

Zápas to byl pro Celtic velmi smolný, nedařilo se při zakončení a domácí borci spálili velké množství šancí. Na druhou stranu několikrát podržel Radek Drechsler a při vývoji druhé půle byl Celtic nakonec rád i za bod. Příští utkání vyjede Libivá k dalšímu nováčkovi soutěže, Štitům B. Tomuto celku se příliš nedaří, nachází se na posledním místě a doufejme, že tentokrát Celtic sebere všechny body.

Branky: 16. Mach Z., 85. Kožela – 29. a 68. Matys D.

ŽK: 30. Košátko M. – 38. Belko. Diváci: 105

Sestava: Drechsler – Řezníček, Kvasničák, Konečný O., Hojgr (82. Horák M.)  – Řehula, Košátko M., Junek (67. Košátko S.) – Niessner (46. Zemánek O.), Mach Z., Kožela

Stanislav Košátko ml., 21.09.2015 18:27

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)