Přihlásit se! | Svátek slaví Doubravka
Celtic - Ruda n. Mor. A
25.3.2018 15:00

Oskava - Celtic 0:5

V 5. kole okresního přeboru změřila síly Libivá s Oskavou. Naposledy na hřišti tohoto soupeře prohrál Celtic 5:0 a chtěl tak samozřejmě tuto vysokou porážku odčinit. I přes absence několika hráčů základní sestavy dokázal Celtic uhrát vynikající výsledek, zejména zásluhou Jardy Kožely, který byl hrdinou utkání.

Ze začátku utkání se hrálo nahoru dolů a byly k vidění šance na obou stranách. Za Celtic měl velkou příležitost Franta Niessner, ale zakončil z nelehké pozice přímo na gólmana. Následně se Frantovi vsítit podařilo, ale jednalo se o postavení mimo hru a rozhodčí správně branku neuznal. Na druhé straně hrozila také Oskava. Jeden pokus domácích vytáhl Libor Dřevický na roh, v dalších šancích se nedařilo domácím zakončovat přesně. Skóre otevřel až pět minut před koncem půle Jarda Kožela, který zužitkovat přihrávku Martina Košátka, potáhl si míč a přesnou střelou k tyči překonal domácího gólmana. Mužstva šla do kabin za stavu 0:1, pro Celtic to však mohl být stav o něco horší.

Ve druhé půli to už byl jen Celtic, který udával tempo hry. Oskavě už se nedařilo překvapovat obranu Libivé tolik jako v prvním poločase a Libor Dřevický tak neměl mnoho práce. Obrovskou šanci stihnul spálit Martin Košátko, který si po kličce gólmanovi nedokázal poradit s odkrytou brankou. 69. minuta přinesla navýšení Celticu, kdy se trefil opět Jarda Kožela z totožné situace jako při prvním zářezu. Opět nikým nehlídaný dostal přihrávku od Martina Košátka, navedl si míč a přízemní střelou k tyči podruhé překonal gólmana. To však od Jardy nebylo vše, zasloužil se také o třetí a čtvrtou branku Celticu. Při třetí brance prokličkoval domácí obranou a nedal brankáři šanci. O tom, kdo bude brát tři body už bylo prakticky rozhodnuto. Pár minut před koncem utkání počtvrté vsítil Jarda Kožela, když zužitkoval centr od střídajícího Marka Horáka. Na 0:5 v samém závěru hry upravil Zdena Mach, který dorážel střelu Martina Košátka.

Druhé vítězství 5:0 v řadě, co k tomu říct. Celtic se momentálně nachází na třetí příčce okresního přeboru s 10 body a nejlepším skóre 18:3. Příští týden vyjede Libivá opět ven, tentokrát k dalšímu nováčkovi soutěže, Lesnici B. Lesnici se moc nedaří a po 5 zápasech okupuje s pouze třemi body 12. místo. Začátek utkání je v sobotu 12. září v 16 hod.

Branky: 39., 69., 76. a 87. Kožela, 89. Mach Z.

ŽK: 18. Novák J. - 66. Řezníček, 75. Konečný M. Diváci: 60

Sestava: Dřevický – Konečný M., Kvasničák, Řezníček, Hojgr – Řehula, Košátko M., Kožela – Niessner (80. Horák J.), Mach Z., Košátko S. (86. Horák M.)

Stanislav Košátko ml., 07.09.2015 07:30

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)