Celtic - TJ Sokol Jedlí
23. března 2019 v 15 hod.
středa, pátek 18:00

Celtic - Loučná nad Desnou 3:0

Celtic si po vítězství nad Loučnou připisuje další tři body a upevňuje si tak druhou příčku v tabulce, která bude také s největší pravděpodobností konečná. Loučné se tak jako na podzim nepodařilo Celticu vstřelit branku, tentokrát udržel čisté konto Jakub Bača.

Hned v úvodu utkání byly k vidění velké šance na obou stranách. Za domácí se dostal do zajímavé pozice Zdena Mach, ale brankář mu na poslední chvíli míč lapil. Hosté měli několik nebezpečných střeleckých pokusů a dorážek, ale štěstí jim nepřálo. Celticu se podařilo vybojovat pokutový kop po faulu na Martina Košátka, který se tentokrát exekuce neujal. Penaltu proměnil kapitán Aleš Kvasničák a ve 20. minutě poslal zelenobílé do vedení. Obrovskou šanci měl o několik okamžiků později Pavel Junek, když postupoval sám na gólmana, ale nevsítil. Jeho moment přišel až v druhé půli.

Na začátku druhé půle se mohl Celtic radovat podruhé, ale střela Martina Košátka se z břevna odrazila pouze na brankovou čáru. 55. minuta už byla však gólová. Celtic zahrával standardní situaci u lajny, Martin Košátko poslal vydařený centr do vápna na hlavičku Pavla Junka, který tentokrát proměnil a zvýšil na 2:0. Někteří hráči hostujícího celku měli nervy na pochodu ze sporných rozhodnutí rozhodčího, což dávali najevo tvrdými zákroky a bylo štěstí, že nikdo z domácích nebyl zraněn. Celtic se však nenechal rozhodit a dále dirigoval hru. Loučná byla v druhé půli slabší a prakticky nijak výrazněji Jakuba Baču neohrozila. Poslední branku utkání vstřelil Martin Košátko, který byl u zrodu všech gólů. Celtic se u poloviny hřiště zmocnil míče a vytěžil z rychlého protiútoku, kdy Ondra Zemánek přihrál Martinovi do pozice, ze které se nešlo mýlit.

Zasloužené vítězství zelenobílých a zároveň třetí v řadě. Menší krize ze začátku jara je snad pryč. Příští týden v neděli vycestuje Celtic do Rapotína, kde se utká s místním béčkem už v 15 hod.

Sestava: Bača - Mach J. (75. Horák), Kvasničák, Konečný O., Konečný M. - Košátko M., Řehula, Falout, Kožela - Junek (65. Košátko S.) - Mach Z. (55. Zemánek O.)

Stanislav Košátko ml., 24.05.2015 14:19

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.5 (Responsible design)