TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Celtic - Petrov-Sobotín 4:1

V prvním domácím utkání sezony Celtic porazil Petrov-Sobotín a připisuje si první tři body do tabulky okresního přeboru. Dle slabého herního projevu soupeře měl být zápas jednoznačný, ale nakonec musel Celtic stav zápasu otáčet.

Na úvod byl aktivnější Celtic, kdy hosté ze Sobotína dávali domácím hráčům spoustu prostoru, avšak ti toho bohužel nedokázali využít. Do dvou velkých šancí se postupně dostali Jarda Kožela a Ondra Zemánek. Oba borci unikli po levé straně, ale jejich nepřesné zakončení si gólman hostů pohlídal. Ondra Zemánek měl vzápětí na hlavě další gólovku, kdy byl po rohovém kopu osamocen na zadní tyči, ale zakončil těsně vedle branky. Celtic tlaku nevyužil a ke všemu v 35. minutě inkasoval ze špatně bráněného rohového kopu. Poločas tedy skončil za stavu 0:1, ale libivské borce to však psychicky nepoložilo a věřili v obrat.

Do druhé půle nastoupil Celtic s větší dravostí, což přineslo v 53. minutě vyrovnávací gól — Ondra Zemánek centroval míč z pravé strany do pokutového území, kde zakončoval Jarda Kožela pouze do břevna, míč se však ke štěstí odrazil na volného Martina Košátka, který bez problému dorazil hlavou do poloprázdné branky. Celtic dál vyvíjel tlak a byl na hřišti jasně lepším týmem, domácí gólman Jakub Bača byl prakticky bez práce. Vítěznou branku se podařilo v 64. minutě vstřelit Ondrovi Zemánkovi, kdy s trochou štěstí prošel přes tři hráče a pohotově zakončil. Na další gól se nečekalo dlouho. V 68. minutě nedal Jarda Kožela přesnou střelou k tyči hostujícímu brankáři šanci. O čtvrtou branku Celticu se v 75. minutě postaral Pavel Junek. Zápas byl tedy rozhodnut a libivská střídačka poslala hned po sobě všechny tři náhradníky. Ve zbývajících minutách se ze strany Sobotína začalo hrát zbytečně ostře a libivské hráče moc nešetřili.

Utkání skončilo za stavu 4:1. Celtic byl v celém zápasu lepším týmem, přesto musel zamakat a nepříznivý výsledek prvního poločasu napravit. Další utkání sehraje Celtic v sobotu 23. srpna v Rudě nad Moravou.

Sestava: Bača – Řezníček, Šnévajs, Konečný O., Hojgr – Mach Z., Junek, Řehula, Kožela – Košátko M. – Zemánek O; střídající: Košátko S., Mach J., Konečný M.

Stanislav Košátko ml., 17.08.2014 15:57

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)